…Коли у теперішню глупу ніч українство не буде себе нічим заявляти ясним і голосним, то ніхто не піде за ним, коли настане ранок. А він таки настане неодмінно.
Михайло Драгоманов, український публіцист, історик, філософ, економіст, літературознавець

Діти й квіти

24 січня, 2008 - 00:00

«Коли ельфи не сплять...» назвала свою персональну виставку, що відкрилася в галереї «Грифон», харківська художниця Ніколіна Бакуменко, а своє творче гасло при цьому сформулювала так: «Хай живе казка!».

Основна частина експозиції — дитячі портрети, що входять у серію «Сни в літню ніч». Звісно, зовнішньою схожістю і навіть помічанням якихось характерних, суто індивідуальних рисочок (нерідко зворушливих, а найчастіше забавних) справа не обмежується. Моделі харківської художниці зображені як ельфи — і, відповідно, занурені в казку, вигадану самою Ніколіною Бакуменко, — казку, повну несподіваних зустрічей, дивовижних пригод і, головне, радості. Затишні й трохи таємничі «декорації» (адже події, як-не-як, розгортаються літньою ночі!) лише сприяють щирим веселощам усіх героїв — дітей, комах, птахів і жаб. Окрім портретів, в експозицію включено три натюрморти, величність і багатство яких нагадують швидше не казку, а виставу.

Оксана ЛАМОНОВА, фото автора
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ