Мова росте елементарно, разом з душею народу
Іван Франко, видатний український письменник, поет, публіцист

«Два в одному»

27 вересня в Національній філармонії України виступить Capella-Cracoviensis із Кракова
13 вересня, 2018 - 15:35
ФОТО З САЙТА CAPELLACRACOVIENSIS.PL

Це хор і оркестр («два в одному»). Колектив спеціалізується передусім на виконанні давньої музики,  втім, у його репертуарі є також твори ХХ  століття. Капела здійснює також сценічні постановки опер (Amadigi Генделя, «Адріан в Сірії» Перголезі, «Весілля Фігаро» і «Дон Жуан» Моцарта, «Орфей і Евридіка» Глюка та ін.).

CapellaCracoviensis заснована 1970 року за ініціативи диригента Станіслава Галонського. Колектив є постійним учасником найбільших європейських фестивалів старовинної музики, співпрацює із всесвітньо відомими виконавцями, такими як Фабіо Бьонді, Марк Мінковскі, Емма Кіркбі, ансамблями Europa Galante, LePoemeHarmonique, LaVenexiana, AccademiaBizantina, Fretwork, Nachtmusique, LesTalensLyriques. Серед студійних альбомів — TeDeum. Charpentiera&Lully (Alpha 952) та «Й.С. Бах. Мотети» (Alpha 199), які були записані на замовлення престижного французького лейблу Alpha/OuthereMusic.

Уже близько десяти років директором і художнім керівником колективу є Ян Томаш Адамус — органіст, клавесиніст і диригент, випускник Краківської та Амстердамської консерваторій. Свого часу він був директором Міжнародного фестивалю Баха у Свідницях та координатором фестивалю давньої музики ForumMusicum у Вроцлаві. Яна Томаша Адамуса вважають однією з найбезкомпромісніших і найконтраверсійніших постатей сучасної музичної сцени. Одним з екстравагантних проектів під його керівництвом було виконання мадригалів Монтеверді в одному з барів Кракова.

У програмі київського концерту капели звучатимуть твори композитора доби Відродження Міколая Зелінського, одного із засновників польського модернізму Кароля Шимановського та класика сучасної естонської музики Арво Пярта.

Вечір відбудеться за фінансової підтримки Міністерства культури і національної спадщини Республіки Польща у рамках багаторічної програми NIEPODLEGЈA, в рамках дотаційної програми Інституту Адама Міцкевича «Культурні помости» та за підтримки Польського Інституту в Києві.

Олеся НАЙДЮК
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments