Ми повинні бути відважними, не втрачаючи при цьому здорового глузду
Лех Валенса, польський політичний діяч, активіст і захисник прав людини

Династія

13 вересня експозицією «Годунови / Godunov`s family» Музей сучасного мистецтва України відкриває новий сезон
12 вересня, 2018 - 10:46
ОЛЕКСАНДР ГОДУНОВ. ПІСЛЯ ДОЩУ. 1988 Р.

Ця виставка відбуватиметься у рамках проекту «Семейные ценности — Родинні зв’язки», започаткованого Музеем сучасного мистецтва України.

— Сім’я — це об’єднання енергій, це потужний ресурс, яким володіють члени родини, а якщо вони вміють і хочуть його накопичувати та збагачувати, то діляться цією енергію з оточенням. Родина Годунових — приклад надзвичайної  творчої енергії, яку вони щедро несуть у світ, — підкреслила координатор проекту Тетяна ОНИЩЕНКО.

Родоначальник цієї творчої родини — Олександр Федорович Годунов (1916—2002 ) народився  у селянській багатодітній родині. Йому випало багато випробувань долі: жовтневий переворот, Голодомор, Друга світова війна, Чорнобиль... Відомий український живописець  працював у жанрі тематичної картини, портрета, пейзажу і натюрморту. Його картини сповнені життєвої сили, яскравих контрастів, впевненого мазка пензля. Його твори завжди знаходили розуміння і схвальний відгук глядачів, високу майстерність забезпечили творам Олександра Годунова вдале поєднання високого професіоналізму і таланту. Картини майстра знаходяться у багатьох державних та приватних зібраннях України та інших держав.


ЛАРИСА ГОДУНОВА. ЛАВРА. 2012 Р.

Його дружина Тетяна Яківна Годунова (1923—2013) походила з старовинної київської родини Коваленків.  Із Олександром Федоровичем  познайомилась, коли він був студентом Художнього інституту, і з того часу стала його музою, «тилом» і  вірним другом. Не будучи художником за фахом, у неї було тонке почуття кольору і краси, вміння робити затишок і комфорт у домі, підтримуючи своїх улюблених чоловіка, доньку, а з часом і онуку на їхньому творчому шляху. Вона захоплювалася рукоділлям, а техніка у стилі печворк стала для неї своєрідним живописом. Своїм «стібком» мисткиня компанувала клаптики тканини, створюючи яскраві, теплі, радісні речі.

Їхня донька Лариса  Годунова згадує, як батько «ставив їй руку», вчив штрихуванню, почуттю тону. Потім у Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури набувала досвід живописця, навчаючись у майстерні легендарної Тетяни Ніловни Яблонської. Нині мисткиня є видатним живописцем із своїм неповторним почерком. Графіка, натюрморти, пейзажі, портрети, тематичні серії робіт — тонкі й захоплюючі, а  архітектурні мотиви її полотен атмосферні й ліричні.


ІРИНА ГОДУНОВА.ВОСЕНИ. 2017 Р.

Творчу династію продовжує онука Олександра Гудунова — Ірина, яка отримала від своїх рідних талант і любов до живопису, доповнила своїм світовідчуттям, фантазіями, мріями, відшліфувала майстерність під керівництвом чудового майстра Феодосія Гуменюка і відкрила світу свою неабияку творчу енергію, працюючи в різних видах і жанрах образотворчого мистецтва. Її пошуки поширюються від станкового живопису до іконопису, розпису храмів. Абстракція, фотографія і графіка теж присутні в її творчості. Полотна Ірини Годунової знаходяться у багатьох музеях України, приватних колекціях поціновувачів творчості цієї непересічної особистості.

Виставка «Годунови / Godunov’s family» триватиме до 28 жовтня.

Аліса АНТОНЕНКО. Фото надано організаторами виставки
Газета: 
Рубрика: