Фотографія — це медитація в миті
Ернст Хаас, австрійський і американський фотожурналіст

Епоха просвітництва та віденська школа

Ілля Король виступить з «Київськими солістами»
17 серпня, 2018 - 10:53
ФОТО АНАТОЛІЯ ВАСИЛЬКІВСЬКОГО

27 серпня у столичній філармонії разом із камерним ансамблем «Київські солісти» виступить диригент Ілля Король (Україна — Австрія). Концерт відбудеться за програмою традиційного філармонічного фестивалю «Літні музичні промені».

Ілля Король народився в Києві, де займався у Третій музичній школі як скрипаль, а потім закінчив музичне училище і консерваторію в Москві. Від 1997 року живе в Австрії. Ілля Король — спеціаліст з автентичного виконання старовинної музики. Зокрема, упродовж двох років викладав старовинну музику в зальцбурзькому університеті Моцартеум, проводив майстер-класи у Відні, Москві, Белграді, Інсбруку, Лос-Анджелесі та інших містах. Як соліст і концертмейстер, виступав з такими колективами, як «Віденська академія», Musica Antiqua Kцln, Musica Angelica, «Бах-ансамбль», барселонський оркестр старовинної музики RCOC. Також входив до складу ансамблів Ars Antiqua Austria і Clemencic Consort. 2003 року разом з гобоїсткою Юлією Моретті заснував камерний оркестр Moderntimes 1800 для популяризації старовинної музики. Із цим оркестром виступали знамениті диригенти і солісти: Рейнхард Гебель, Рене Якобс, Анна Прохазка, Патрісія Петібон, Сімоне Кермес, Вівіка Жено, Макс Емануель Ценчіч, Флоріан Беш, Каріна Говен, Деніел Тейлор, Юліана Банзе, Крістоф та Юліан Прегардьєни, Лоуренс Заззо. Ілля Король ініціював студійний запис скрипкових сонат Йоганнеса Брамса на історичних інструментах доби композитора.

«Епоха Просвітництва» — таку назву має програма концерту. Друга половина XVII — початок XVIII століття відомі в історії культури як період відходу мистецтва від релігійних догматів. Епоха Просвітництва принесла людству віру в себе: ти сам і твій власний розум є мірилом буття, ніщо і ніхто не має визначати твою долю, крім тебе самого, — ось основні установки епохи. Не випадково саме на цей час припадає розквіт чи не найбільш світського жанру — опери. Одним із найяскравіших явищ епохи стала так звана віденська композиторська школа, творчість Йозефа Гайдна, Вольфганга Амадея Моцарта, Людвіга ван Бетховена.

Програма концерту «Київських солістів» сформована таким чином, щоб представити музику не лише віденських класиків, а й музику їхніх попередників. Прозвучать, зокрема, Симфонія № 4 ре-мінор La casa del Diavolo італійця Луїджі Боккеріні, представника «галантного стилю», та Симфонія мі-бемоль мажор Карла Філіпа Еммануеля Баха, який вважається одним із творців стилю сентименталізму в музиці. Карл Філіп, другий із п’яти синів Йоганна Себастьяна Баха, свого часу був дуже популярним композитором, саме його сучасники називали «великим Бахом», тоді як його батько на той час був відомим лише вузькому колу спеціалістів.

Олеся НАЙДЮК
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments