Не міць армії, не якість зброї, а сила духу забезпечує перемогу.
Йоганн Фіхте, німецький філософ, педагог, громадський діяч

Франківські раритети

Любов та Петро Галущаки — нащадки класика поповнили музейні фонди особистими речами прадіда
4 вересня, 2018 - 16:30

Львівське музейне зібрання вперше за багато десятиліть поповнилося кількома речами родини Франка. Востаннє такий чисельний подарунок надійшов наприкінці 80-х років минулого століття, коли облаштовувалася експозиція інформує gazeta.lviv.ua.

За словами Богдана Тихолоза, керівника музею, це — безцінний дарунок. В переліку — майно Петра, молодшого із синів Івана Яковича Франка. Його можна поділити на дві тематичні групи. В першій — пов’язане з військовою діяльністю Петра (під час Першої світової війни він воював у лавах Січового стрілецтва та УГА): відвідувачі зможуть помилуватись інкрустованою люлькою, біноклем й ножем. В другій — спортспорядження. Сини Франка — і Тарас, і Петро — були завзятими аматорами та популяризаторами спорту. Разом із Іваном Боберським брали участь в організації на Галичині перших спортивних товариств «Сокіл-батько» і «Січ». Син поета долучався до багатьох видів спорту, тож серед речей найрізноманітніше: шахи, весла, спис, лук, ракетки для великого і малого тенісу, нарти, бутси.

Нагадаємо, нещодавно, в Інституті Славістики Віденського університету (Австрія) відбулося засідання журі Міжнародної премії ім. Івана Франка, на якому було визначено цьогорічних лауреатів.

У номінації «За вагомі досягнення у галузі соціально-гуманітарних наук» лауреатом Міжнародноі премії ім. Івана Франка 2018 року став Йоганнес Ремі. Його праця «Брати чи вороги: Український національний рух та Росія, з 1840-х до 1870-х років» набрала найбільшу кількість балів журі і була визнана найкращою.

У номінації «За вагомі досягнення у галузі україністики» перемогу здобула монографія «...І остання часть дороги. Іван Франко в 1908—1916 роках» авторства Ярослави Мельник.

Переможці отримали грошову винагороду та золотий знак лауреата. Церемонія відбулася на батьківщині І. Я.Франка у Дрогобичі на Львівщині.

Тетяна ПОЛІЩУК, «День»

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments