Тільки коли існує об'єднуюча спільна ідея української національної незалежності, можемо говорити про існування української нації
В'ячеслав Липинський, політичний діяч, теоретик українського консерватизму

Франко очима молоді

«Чесний театр» закрив сезон прем’єрою «Політично ненадійний»
16 червня, 2017 - 11:34
ФОТО РУСТАМА ГІМАДІЄВА

Виставу про непересічну особистість, патріота, поета, письменника, публіциста, політика і громадського діяча Івана Яковича Франка поставила молодий режисер Катерина Чепура. Показ відбувся в Києво-Могилянському театральному центрі «Пасіка». Як зазначає К. Чепура, «багаторічна пропаганда радянської доби створила образ І. Франка, який не мав нічого спільного з реальністю. І досі чимало літературознавців продовжують називати Івана Яковича «вічним революціонером» і Каменярем... Ми спробували показати іншу сторону Франка, ту, що, можливо, і створила цю велику людину, прикро, але, вона ж його, зрештою, і знищила...»

Вистава вирішена в жанрі сучасної драми. В основу інсценівки покладені уривки з листів Івана Яковича, спогади сучасників поета, є цитати з творів та віршів Франка, а також дослідників його творчості. Це оригінальний твір, який раніше на сцені не ставився. У постановці беруть участь актори: Наталка Кобізька, Ксенія Васильєв, Марина Сорока, Наталія Денисенко і Ганна Сухомлин.

Нагадаємо, «Чесний театр» — молодий колектив (створений два роки тому), який у постійному творчому пошуку, не боїться експериментувати з темами, сценічним простором, акторською і режисерською мовою. Це театральна співдружність молодих, креативних та амбітних митців. Актори — переважно випускники Нінелі Биченко різних років або люди, які так чи інакше проходили через її театральну школу. А ще всі постановки «Чесного театру» йдуть лише українською мовою. Нині в репертуарі колективу такі вистави, як «Бояриня» за Лесею Українкою, «Катерина» за Тарасом Шевченком і «Ніч 16 січня» за п’єсою Айн Ренд.

Тетяна ПОЛІЩУК, «День»
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments