Це сувора діалектика – щоб піти далі, треба знати, звідки йти.
Джеймс Мейс, американський історик, політолог, журналіст, професор Києво-Могилянської академії, дослідник голодомору в Україні

Фундація Тронька шукає підтримки громади

Ушанувати пам’ять визначного краєзнавця планують, спорудивши пам’ятник на його могилі
1 серпня, 2012 - 00:00
ПЕТРО ТРОНЬКО: «ВТРАТА ТІЄЇ ЧИ ТІЄЇ ПАМ’ЯТКИ — ЦЕ ВТРАТА СВІДКА НАШОЇ ІСТОРІЇ, МИ СТАЄМО БІДНІШИМИ...» СВОГО ЧАСУ (2005 р.) ПЕТРО ТРОНЬКО БУВ ГОСТЕМ «Дня» / ФОТО МИКОЛИ ЛАЗАРЕНКА

На сторінках нашої газети ми неодноразово згадували ім’я видатного вченого, державного й громадського діяча Петра Тимофійовича Тронька, який за 96 років насиченого життя доклав максимум зусиль для відродження національної пам’яті та культури українців. У вересні минулого року доктора історичних наук, професора, академіка НАНУ не стало, але діяльність його не забуто: уже за місяць відбулися установчі збори засновників Благодійної організації «Фундація Героя України, академіка П. Тронька», яку очолила його дочка Лариса Петрівна Тронько.

Фундація розробила цілу програму для збереження й уславлення спадщини Петра Тимофійовича. У її планах — установити пам’ятник при в’їзді у Національний музей народної архітектури та побуту в Пироговому, відкриттю якого значно посприяв Петро Тронько, низки меморіальних дошок у Києві й Україні, підготовка п’ятитомника його спогадів, організація музею у квартирі на вулиці Грушевського, де Петро Тимофійович жив із 1967 року. Але першочерговим завданням наразі є спорудження 12 вересня надгробка на Байковому кладовищі, де похований науковець, до річниці його смерті.

«Лариса Петрівна Тронько переглянула багато варіантів проектів пам’ятника, серед них і розроблені Фрідріхом Согояном і його сином, — розповідає виконавчий директор Фундації Анатолій СЄРИКОВ. — Найбільше їй сподобався задум Лариси Скорик. Петро Тимофійович був скромною людиною, тож бажав, щоб на його могилі не було ні портрета, ні бюста. Тому пам’ятник буде оригінальним, аналогів якому на київських цвинтарях немає: чотири стовпи символізуватимуть опори світу, а солярні знаки — ту духовність, яку академік прагнув повернути Україні».

На жаль, коштів як на пам’ятник, так і на іншу діяльність організації не вистачає. Фундація звертається до громадськості з просьбою допомогти спорудити монумент і тим самим ушанувати пам’ять великого українця. Кожен охочий може долучитися до гідної справи, переказавши на рахунок Фундації будь-яку суму. «Кожна копійка дорога. Хочеться, щоб пам’ятник був від усієї України, усієї вдячної громади», — зазначає активістка Фундації Антоніна СТЕЛЬМАШОВА. Збір коштів проводитиметься із 12 серпня по 12 вересня цього року.

Реквізити рахунку Благодійної організації «Фундація Героя України, академіка П. Тронька»:

ОТРИМУВАЧ: Фундація Героя України, академіка П. Тронька.

Код ЄДРПОУ 38148742

Р/р №26004010476638 в ПАТ «Укрсоцбанк» Печерського району Києва, МФО 300023

Анна ЖУРБА, Літня школа журналістики «Дня»
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments