Все можна виправдати високою метою — та тільки не порожнечу душі.
Павло Тичина, український поет, перекладач, публіцист, політичний і громадський діяч

Гуцульський колорит і справжні чоловіки

Сьогодні у київській галереї «Мистецька збірка» відкривається виставка Михайла Демцю «Аркан»
25 січня, 2013 - 12:06
ФОТО НАДАНЕ ГАЛЕРЕЄЮ «МИСТЕЦЬКА ЗБІРКА»

Цей вернісаж об’єднає у магічне вогняне коло сучасність та енергію предків. Така сакральна ідея втілена у новій виставці Михайла Демцю «Аркан». Нагадаємо, аркан — це чоловічий гуцульський танець, що символізував союз мужів, мисливців, воїнів. Його ритуальний зміст — посвячення хлопця у чоловіки. Михайло Демцю нагадує глядачеві українську традицію, в якій чоловіки були хоробрими воїнами, жінки — богинями-берегинями, а природа — сповнена магією і таємними силами.

— Інше значення слова «аркан» — петля, що затягується на шиї. Він є у кожної людини — невидимий зашморг зі страху, самотності чи відчаю, — вважає художник. — Українці мають зняти з шиї петлю зневіри і байдужості один до одного. Ми забуваємо, хто ми такі, кажемо, що «моя хата скраю», боїмося. У цьому криються всі негаразди нашої нації. Щоб стати вільним, процвітаючим суспільством, ми маємо повернути ту єдність, що була в наших предків, усвідомити особисту відповідальність за свою країну і народ.

 — Кожна картина, представлена на виставці, просякнута етнічною колористикою, динамікою, потужною енергією, — розповідає Максим ВОЛОШИН, директор галереї «Мистецька збірка». — Ці роботи дійсно чарівні. Вони пробуджують в глядачеві древні архаїчні сили та інстинкти, відчуття внутрішньої свободи, радості. Картини Михайла Демцю горять і сяють добром.

Виставка працюватиме до 17 лютого.

Аліса АНТОНЕНКО
Газета: 

Додати коментар

Фото Капча
Введіть символи з картинки

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ