Не міць армії, не якість зброї, а сила духу забезпечує перемогу.
Йоганн Фіхте, німецький філософ, педагог, громадський діяч

Iдеальна класика

Із 15 вересня по 3 жовтня в шести містах України відбудеться ITALIA FESTIVAL BAROCCO
15 вересня, 2017 - 09:53
ОДНІЄЮ ІЗ ЗІРОК ITALIA FESTIVAL BAROCCO 2017 СТАНЕ ЗНАМЕНИТИЙ КОНТР-ТЕНОР РАФФАЕЛЕ ПЕ

Це вже четвертий Фестиваль італійського музичного бароко, який із нетерпінням чекають наші меломани, бо за три роки його проведення в нашій країні армія шанувальників високого мистецтва суттєво  розширилась. Творчу акцію започаткували  Посольство Італії та Італійський інститут культури в Україні у співробітництві з Міністерством культури України.  Четвертий фестиваль італійського музичного бароко в Україні ITALIA FESTIVAL BAROCCO — спільний італійсько-український проект під художнім керівництвом Нансі Мілезіс Романо, яка розказала «Дню» про географію та  афішу запланованих творчих заходів.

— Ця ініціатива народилася з метою познайомити з прекрасним репертуаром молодь, яка, можливо, ніколи не наближалась до класичної музики, а більш того — до музики епохи бароко, — підкреслила  арт-директор ITALIA FESTIVAL BAROCCO Нансі Мілезіс РОМАНО.  —  Нині фестиваль організовано у співробітництві з фестивалем Milano Arte Musica, що пройшов у Мілані цього літа.

Italia Festival Barocco 2017 відкриється 17 вересня у Національній філармонії  України концертом Київського камерного оркестру під орудою маестро Альфредо Бернардіні, який виступить і як диригент,  і як  соліст-гобоїст. У програмі лунатимуть твори Вівальді, Марчелло, Верачіні, Альбіноні та інших композиторів. 15 вересня під час майстер-класу маестро Бернардіні, який нині є професором Університету Моцартеум у Зальцбурзі, студенти Національної музичної академії України матимуть нагоду поглибити знання з камерної музики і  покращити свої навички гри на гобої.

Після Києва форум продовжиться 22 вересня у Маріуполі, де у Палаці культури «Молодіжний» та у Маріупольському державному університеті тріо L’Arte dell’Arco та маестро Федеріко Гульєльмо запропонують слухачам музику Тартіні, а також твори його друзів і суперників.

У програмі фесту відбудуться  акції  у Львові, Чернівцях та Харкові (з 26 по 28 вересня), у яких  прийматиме участь маестро Мауріціо Салерно. Він виступить із концертами органної музики, представляючи мистецтво варіації Баха, Пахельбеля, Паскуїні, Скарлатті та Букстехуде.

В Харківському університеті відбудеться також майстер-клас маестро Салерно з мистецтва гри на органі у різних італійських містах.

1 жовтня — у Міжнародний день музики в Одеському оперному театрі відомий ансамбль La Venexiana та  знаменитий контр-тенор Раффаеле Пе запросять на концерт під назвою «Сакральний театр». Вечір відбудеться з нагоди відзначення 450-річчя від дня народження Клаудіо Монтеверді, в якому прозвучать твори духовної та світської музики композитора з міста Кремони.

3 жовтня у Києві —  урочисте закриття  фестивалю сцені Колонного залу ім. Лисенка де разом із маестро Оттавіо Дантоне  і ансамблем Accademia Bizantina, слухачі матимуть змогу «зануритись» у «Мистецтво фуги» — один із останніх творів легендарного Йоганна Себастьяна Баха. Композитор у партитурі  не вказував на якому саме інструменті виконувати цей цикл, тому що розумів його як «ідеальну» музику. Учасники Accademia Bizantina (клавесин, альт, віолончель і дві скрипки) продемонструють поліфонічне осмислення Класики з високої літери.

Тетяна ПОЛІЩУК, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments