Коли людина не встане з колін, то вона не далеко зможе пройти.
Іван Драч, український поет, перекладач, кіносценарист, драматург, державний і громадський діяч

Коротко / КУЛЬТУРА

5 березня, 2009 - 00:00

Така різна Україна

У галереї «Грифон» проходить персональна виставка київського художника Анатолія Буртового. Майстер багатоликий, і творчість його дуже розмаїта, що видно навіть з нинішньої невеликої експозиції, яка представляє олійний живопис, левкаси, левкаси, доповнені полірованими каменями, й графіку (в авторській техніці). А наскрізною для всіх робіт є тема, яку сам Анатолій Буртовой визначає просто — «Україна». Серед творів митця — пейзажі, що поєднують свіжість безпосереднього враження з його колористичним і смисловим аналізом («Лавра», «Вулиця Григорія Сковороди», «Місячна ніч»). А міфологічні образи Анатолій Буртовой трактує то вишукано («Животворяще дерево»), то простодушно й з гумором («Прогулянка степом», «У променях сонця»), то монументально й величаво («Трійця», «Пам’яті Марії Приймаченко»), повідомляє Оксана ЛАМОНОВА, фото автора.

«Людина-павук» з’явиться через рік

Учасники ірландської групи U2 Боно й Едж (Дейв Еванс) оголосили дату прем’єри створеного ними мюзиклу «Spider-Man: Turn Off the Dark» про героя коміксів Людину-павука, повідомляє BBC News. Попередній показ мюзиклу в нью-йоркському Hilton Theatre заплановано на січень 2010 р. (прем’єра має відбутися в лютому), повідомляє lenta.ru. Режисером постановки буде Джулія Теймор, яка зняла фільми «Фріда» та «Через всесвіт», а також працювала над мюзиклом «Король-Лев». Раніше Теймор уже співпрацювала з Боно — музикант виконав пісню The Beatles «I Am The Walrus» у фільмі «Через всесвіт». За попередніми оцінками, вартість постановки «Spider-Man: Turn Off the Dark» може становити 40 мільйонів доларів, що перевищує вартість усіх попередніх бродвейських постановок. Хоча склад трупи поки не називають, за інформацією Billboard, до неї можуть увійти актори фільму «Через всесвіт» Джим Стерджесс і Еван Рейчел Вуд.

Пограємося в «Доказ»

Творець трилогії «Пірати Карибського моря» Гор Вербінські екранізує для кінокомпанії Universal події настільної гри «Доказ» («The Clue»), повідомляє lenta.ru, посилаючись на Variety. Ця гра була створена 1948 року англійцем Ентоні Праттом і відтоді пережила безліч перевидань. Незмінним залишився лише сюжет: групі гравців, що переміщується по полю, треба розкрити вбивство, скоєне в старому маєтку. «Доказ» — одна з небагатьох настільних ігор, прибутки від продажу якої за роки її існування перевищили мільярд доларів. Ексклюзивним правом на неї володіє компанія Hasbro. Версія Вербінські буде не першою спробою екранізації, попередня була 1985 року. Нагадаємо, що на початку року повідомлялося про готовність Hasbro і Universal Pictures зняти чотири художні фільми за мотивами популярних настільних ігор, зокрема й «Монополії». Передбачається, що останньою займеться режисер Рідлі Скотт. У разі успіху далі знімуть фільми на основі ігор «Battleship», «Candy Land» і «Ouija».

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ