Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«Кожен може знайти для себе музичну імпрезу на власний смак»

Чим запам’ятається 155-й сезон і які новинки чекають на меломанів у Національній філармонії — розказав «Дню» Володимир Лукашев
19 червня, 11:10

25 червня Національна філармонія України закриває 155-й концертний сезон виступом легендарної піаністки Елісо Вірсаладзе, котра вже не вперше в Києві. Цього разу в її виконанні звучатиме Перший фортепіанний концерт Людвіга ван Бетховена. Наступного року світ святкуватиме 250-ту річницю від дня народження цього німецького композитора-класика. Тому в 156-му і 157-му концертних сезонах один із абонементів філармонії «Симфонічний вимір» буде присвячено саме цій постаті. Про те, як саме відбувся 155-й — ювілейний концертний сезон, розповів художній керівник Національної філармонії Володимир ЛУКАШЕВ:

— Нині філармонія здобула статус міжнародного культурного центру. Адже в Колонному залі ім.  М. Лисенка власну майстерність демонструють найкращі вітчизняні митці та колективи з численних країн світу. Зокрема, цього сезону у нас відбулося майже двісті проектів. Майже всі вони — неповторні, майже кожен концерт — новий за програмою. Зауважу, що філармонійні проекти, на відміну від вистав у театрі, «живуть» лише один вечір.

Ми представляємо найкращі зразки зарубіжної та вітчизняної музики різних епох — від старовини до музики сьогодення. Інтеграція старовинної української та сучасної музики в контекст філармонійних програм, де домінуючою є західноєвропейська та російська музика, є особливо важливим моментом у житті філармонії. Такий курс намітився ще минулого сезону, але зараз він проявився виразніше. Так, символічну «арку» створили програми концертів до відкриття і закриття 155-го сезону. Разом з твором Євгена Станковича, звучали класики — Макс Брух та Сергій Рахманінов, а поряд з музикою Олександра Щетинського — твори Йозефа Гайдна та Людвіга ван Бетховена... Окремим блоком філармонійного репертуару є джазові програми. Нещодавно, наприклад, проект Symfojazz разом з ансамблем «Київська камерата» представив український піаніст Дмитро Найдич, який нині живе у Франції. Таким чином, щодня у філармонії — прем’єри! Кожен може знайти для себе музичну імпрезу на власний смак.

Філармонія також має насичений гастрольний графік та активну концертну діяльність за межами Колонного залу. Так, концерти відбуваються на різних стаціонарних майданчиках Києва, в Київській області й у концертних залах України. Новим проектом став дитячий абонемент «Недільна музична вітальня», концерти якого проходять у Великій залі Київського будинку вчених Національної академії наук України. Продовження цього абонементу планується і в наступному сезоні.

Нещодавно відбулися дві частини музично-літературної трилогії «Чародій Рахманінов. Життя і доля» за однойменною книжкою київського письменника Олександра Головцова, де звучали камерно-інструментальні та камерно-вокальні твори класика. А заключна частина цієї трилогії (у жовтні) представить оперно-симфонічні твори цього композитора. Які ще події 155-го концертного сезоні стали резонансними?

— Таких концертів було дуже багато. Зокрема, концерт вокального ансамблю Alter Ratio (керівник — Ольга Приходько). В його виконанні звучали твори українських композиторів: Святослава Луньова, Максима Коломійця, Олександра Ретинського і Максима Шалигіна. А ще — численні виступи іноземних гастролерів, сольні проекти українських піаністів Євгена Громова та Антонія Баришевського, авторський проект композиторки Вікторії Польової, монографічні концерти клавесиністки Наталії Сікорської, композитора та диригента Володимира Рунчака, а також концерт «Три Прометеї» філармонійного симфонічного оркестру під орудою Миколи Дядюри. Останній відбувся з нагоди відкриття традиційного фестивалю «Київська весна» і був присвячений прометеївській темі у творчості Людвіга ван Бетховена, Олександра Скрябіна та Євгена Станковича. Можна довго продовжувати перелік визначних подій у філармонії цього сезону, що минає...

— А що буде цікавого у 156-му сезоні?

— У серпні в філармонії відбудеться традиційний фестиваль «Літні музичні промені». Він триватиме з 8 до 29 серпня. Звучатиме переважно зарубіжна класика різних епох. Зокрема, 15 серпня у виконанні Симфонічного оркестру Національної філармонії під орудою Ігоря Палкіна, крім «Болеро» Моріса Равеля, можна буде почути маловідомі твори — «Юнацьку» симфонію Жоржа Бізе та «Сільський» концерт для клавесина з оркестром Франсіса Пуленка. Крім симфонічних, заплановані також концерти камерної музики за участю Київського камерного оркестру, Національного ансамблю солістів «Київська камерата» і не тільки.

13 вересня відбудеться відкриття 156-го концертного сезону. Гратиме всесвітньовідомий німецький піаніст Крістофер Парк. У його виконанні звучатиме Перший фортепіанний концерт Йоганнеса Брамса. Не розкриватиму всіх таємниць майбутнього сезону, але точно продовжиться цикл «Соколов+», який триває вже кілька років. Також традиційно відбудуться концерти Міжнародного фестивалю гітарної музики, Італійського фестивалю бароко, травневого Міжнародного фестивалю «Київська весна» й багато інших цікавих проектів. Раджу всім стежити за нашими новинами філармонії на офіційній сторінці в соціальній мережі Facebook і на офіційному сайті філармонії, щоб не пропустити найцікавіші події в музичному житті Києва.

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати