Історія – наука про людей у часі, наука, в якій безперервно треба пов’язувати вивчення мертвих з вивченням живих.
Марк Блок, французький історик

ЛІТНІЙ КАЛЕНДАР ГЕТЕ-ІНСТИТУТУ

4 червня, 2010 - 00:00

3 червня, Київ, Центр сучасного мистецтва «Совіарт» (Андріївськй узвіз, 22-а)

Виставка Франциски Ву «Під арештом». Фотографії та свідчення з камер попереднього затримання Штазі.

«Під арештом» — це опис життя за гратами східнонімецької в’язниці часів «холодної війни». Фотограф з Берліна Франциска Ву підходить до теми з двох боків. Вона запрошує нас оглянути приміщення через об’єктив фотоапарату. Ми переживаємо безсилля, страх і самотність, що їх відчували ув’язнені, але також і проблиск надії. Інтерв’ю Франциски Ву з колишніми арештантами допомагають нам поєднати візуальні враження та реальні життєві історії, почути за товстими мурами голос приречених на замовчування.

Вхід вільний.


***

10—23 червня, Київ, Львів

Фестиваль Європейського кіно в Україні.

З 10 по 23 червня у двох містах України — Києві та Львові — ви матимете нагоду познайомитися з найновішими тенденціями кіноіндустрії країн Іспанії, Швеції, Італії, Угорщини, Болгарії, Чехії, Греції, Румунії, Франції, Словаччини, Литви, Фінляндії, Нідерландів, Туреччини, Ірландії, Словенії, Данії, Великобританії, Португалії, Німеччини та Люксембургу та дізнатися про актуальні тематичні та естетичні пошуки в сучасному європейському кіно.


***

12—16 серпня, Севастополь, Михайлівська батарея, музей ВМС України (Північна сторона, вул. Громова, 35/11)

Фестиваль медійного мистецтва і перформансу Balaklava Оdyssey 2010.

До організації фестивалю долучається ціла низка культурних інституцій: Гете-Інститут в Україні, Центральний музей Збройних Сил України, Pinchuk-ArtCentre, Державний центр сучасного мистецтва, Музей сучасного мистецтва (Москва, Росія), Центр культури і комунікацій Клайпеди, Литва, Wro Art Center for Media Art (Bроцлав, Польща), Австрійський культурний форум.

У серпні 2010 року Balaklava Оdyssey 2010 продовжує розпочате в 2006 році мистецьке опрацювання об’єктів у Криму, що сформовані своїм військовим призначенням. Упродовж чотирьох днів у Михайлівській батареї Севастополя та в Балаклаві митці з різних країн Європи представлятимуть твори в жанрах відео-арту, анімації, мультимедіа та перформансу.


***

23 серпня — 6 вересня, Донецьк

Театральна сцена: звуки вулиць.

З 23 серпня до 6 вересня у Донецьку відбудеться Міжнародний культурний проект «Театральна сцена: звуки вулиць». Заплановані майстер-класи для молодих акторів України, а також вуличні вистави із залученням виконавців етнічної музики і театрів вогню. Усім тонкощам сценічної гри навчатиме молодих українських акторів німецький режисер Андрес Мерц. Учасники майстер-класів зможуть дізнатися також про історію вуличного театру, жанрову палітру, успішні приклади у світовій театральній практиці тощо. По закінченню 5-денного навчання буде відібрано до 10 акторів, які і візьмуть участь у вуличних виставах Андреса Мерца за темою «Свобода: етнічні витоки».

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ