Шлях героя — це здійснити силою своєї віри прірву між тим, що людина бажає, і тим, що є реальне.
Ярослав Стецько, український політичний та військовий діяч

Львівський «Золотий Лев» прийме гостей з п’яти країн

8 вересня, 2018 - 13:15
Фото «Дню» надали у Театрі «Воскресіння».

«День» завжди приділяє багато уваги такій непересічній події, як міжнародний фестиваль «Золотий лев», котрий вже 28 років поспіль є головною театральною подією міста Лева. Цього року відбуватиметься 29 вересня – 7 жовтня.

Форум веде відлік від 1989-го. Заснований керівником Львівського академічного духовного театру «Воскресіння» Ярославом Федоришиним, котрий увесь цей час є незмінним директором «Лева».

За майже три десятки років у Львові на фесті гостювали театральні колективи з України, Білорусі, Туркменістану, Литви, Латвії, Естонії, Польщі, Румунії, Молдови, Сербії, Словаччини, Бельгії, Франції, Голландії, Болгарії, Угорщини, Росії, Німеччини, США, Великобританії, Киргизстану, Грузії та інших держав. Отже, «Лев» це вже не просто традиція – це історія культури Львова.

Гасло фестивалю, як і всі попередні роки, незмінне – «Класика очима експерименту».

Прихильники «Лева» знають, що його директор чергує театральні простори, і це означає, що один рік форум – вуличний, другий – стаціонарний. Минулого, 2017-го, глядачі мали змогу подивитися вистави вуличних театрів з України, Польщі, Португалії та Чехії. Цього року до Львова приїдуть театри «з дахом» з Грузії, Румунії, Польщі, Угорщини та Австрії. Також візьмуть участь у форумі й Молодий академічний театр (Київ), Київський національний театр ім. Івана Франка та, звісно ж, Львівський академічний театр «Воскресіння», котрий покаже дві вистави – на площі перед Оперним театром та на своїй сцені.

Власне, на сцені «Воскресіння» відбуватиметься більшість фестивальних вистав. Для показів майданчики нададуть й Перший український театр та Театр ім. Марії Заньковецької.   

Розпочне фест «Воскресіння» – вуличною виставою «Йов» Кароля Войтили (Папи Римського Івана Павла ІІ). Сценарій написано 1940 року. І ця вистава, за словами її постановника Ярослава Федоришина, – про найсокровенніше: про Віру, яка підтримує нас у найважчі хвилини, про всеосяжну любов і опіку Божу над кожним із нас.

Також у програмі вистави «А.Л.Ж.И.Р.» (Тбіліський академічний російський театр ім. Грібоєдова), «Іфігенія в Авліді» (Львівський театр «Воскресіння»),  «Однорукий» (Молодий академічний театр, м. Київ), «Міоріта» (Незалежний театр, Румунія), «Іван Павло II. Римський Триптих» (Театр Кароля Войтили, Польща), «Тряпчатий м’яч» (Дунайський театр, Угорщина), «Стелла» (Театр «Міхай Емінеску», Румунія), вистава «Schmetterlingstango» («Танго метелика», Театр «Табор», Австрія), «Розбитий глек» (Київський національний театр ім. І.Франка).

Крім театральних постановок, у програмі «Золотого лева» – конференція «Драматургія Кароля Войтили», до участі у якій запрошені театрознавці, драматурги, режисери та актори з України і з-за кордону.

«Золотий лев»-2018 відбуватиметься за підтримки Міністерства культури України, управлінь культури львівських облдержадміністрації, обласної та міської рад.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів.
Рубрика: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments