Наша Батьківщина благає допомоги красномовства, бо так багато її преславних подвигів поминається глибокою мовчанкою.
Феофан Прокопович, український богослов, письменник, поет, математик, філософ, перекладач, публіцист, науковець

Маловідомий Прокоф’єв

Форум «Донкульт» у Львові завершиться 30 червня великим концертом «Золота Україна»
25 червня, 2015 - 17:55

Концерт відбудеться у Львівському театрі опери і балету ім. С. Крушельницької. Пролунають вокально-симфонічні твори композиторів із Донбасу, які виконають музиканти  Симфонічного оркестру Львівської філармонії під орудою відомого у світі українського диригента Кирила Карабиця (Париж – Київ) і солістів – Василь Понайда – тенор, Оксана Савіцька – альт. Також у вечері виступить Галицький камерний хор (художній керівник і диригент Василь Яциняк), повідомляє i-pro.kiev.ua.

Ця програма «Донкульту» відкриє слухачам маловідомі сторінки творчості Сергія Прокоф’єва, який до 13 років прожив у с. Сонцовка (нині – с. Красне Донецької області), який народився «на великих степових просторах». Саме вони, за словами композитора, стали поштовхом для написання його відомої «Скіфської сюїти» (1914), Другу частину якої буде представлено у концерті. Окрім того, до нього увійдуть два хори Прокоф’єва – «Заповіт» на слова Т. Шевченка з опери «Семен Котко» (1940) та «Золота Україна» з циклу «Пісні наших днів» (1937).

Центральним твором вечора стане виконання Концерту для хору, солістів та симфонічного оркестру «Сад божественних пісень» (1971) Івана Карабиця, написаного за поемою Григорія Сковороди, який дослідники вважають взірцем вітчизняного необароко. Хрестоматійний твір української музики через яскраво виражений дух «шістдесятництва» майже не виконувався в радянські часи та через великий склад виконавців – у більш пізні часи. У Львові «Сад…» представить слухачам найуспішніший нині український маестро, який дістав широке визнання на Заході, син відомого композитора – Кирило Карабиць, який нині є головним диригентом Симфонічного оркестру в м. Борнмуті (Великобританія). Нагадаємо, 2013 р. К. Карабиць був визнаний «диригентом року британським Royal Philharmonic Society, а нещодавно пан Кирило закінчив проект запису на британському лейблі «Onyx» усіх симфоній Прокоф’єва, до якого також включено ранні твори, створені під час проживання родини Прокоф’євих на Донбасі до 1910 року.

– «Донкульт» для мене – це ще один спосіб посунути наше суспільство в бік від якихось мовних та територіальних понять. Спосіб просто подивитися чистими очима одне на одного і визнати, що Україна – справді багатопланова країна, – наголошує К. КАРАБИЦЬ (інтерв’ю з маестро читайте у найближчих числах «Дня»).

Тетяна ПОЛІЩУК, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ