Наша Батьківщина благає допомоги красномовства, бо так багато її преславних подвигів поминається глибокою мовчанкою.
Феофан Прокопович, український богослов, письменник, поет, математик, філософ, перекладач, публіцист, науковець

«Мізантроп» збирається до Шотландії

Київська трупа незалежного театру шукає кошти, щоби виступити на Единбурзькому фестивалі
24 квітня, 2019 - 10:15
ФОТО НАДАНО ТЕАТРОМ «МІЗАНТРОП»

Театр «Мізантроп» представить виставу «Король Убю» у вільній програмі «Фріндж». Головне, що відрізняє фестиваль «Фріндж», — відсутність відбіркового етапу, тобто на сцени, яких у Единбурзі в серпні налічується близько 250 (!), виходять всі, кому цього хочеться, кого, можливо, і не пустять на великий офіційний фест. Це така собі театральна демократія — без суб’єктивності журі. Тому на «Фріндж» приїжджають і студенти, і визнані актори, і виконавці, і самодіяльні колективи.

Вистава «Король Убю» про владу розіграна рабами» за п’єсою засновника театру абсурду, французького поета і драматурга Альфреда Жарі (1873—1907 рр.). Постановку в театрі «Мізантроп» зробив режисер Ілля Мощіцкій.

Нагадаємо, п’єса «Король Убю» — це гротескна і трагікомічна історія маленького безвольного польського дворянина, який випадково стає королем. Абсолютна влада перетворює його на кровожерливого диктатора, який повністю втрачає всі людські риси. Він перетворює Польщу на царство кривавого терору і розпусти...

За словами режисера І.Мощіцкого, його постановка —  жорстка і брутальна політична сатира, де головний герой, татко Убю — тупий, свавільний, жадібний і брехливий драгунський капітан, рветься до влади, а здобувши її, являє світові свої найгірші сторони, навіть не намагаючись ховатися під маскою добропорядності. Цей герой є одним із найвідоміших та  найвпізнаваніших негідників, уособленням всіх найбільш мерзенних пороків влади і людства загалом.

— Наша вистава — сучасний вид театру як за формою і сценічною мовою, так і за змістом. Ми ніколи не боялися провокативних, навіть жорстких висловлювань, бо, як і сам Альфред  Жаррі, вважаємо, що тільки провокуючи глядача, можна витягнути його із зони комфорту і достукатись до його почуттів, — каже режисер. — Одна з головних фішок — універсальність наших артистів, для яких мова тіла не менш значуща, ніж розмовна мова. Більшість артистів були або є діючими танцівниками, у виставі багато пластики і проявів фізичного театру. Ми віддаємо величезну перевагу естетичній та візуальній складовій в наших виставах (світло, музика, що створена саме для вистави, костюми). Нам здається, що саме такий, емоційний, жорсткий та водночас естетично довершений театр може бути цікавим світовій публіці. В Единбурзі ми плануємо грати виставу англійською мовою.

Особливістю програми «Фріндж» є його повна свобода. Тут можна зустріти як маститі світові театральні колективи, так і вуличних циркових артистів: кожен знаходить своє місце і свого глядача.

Аліса АНТОНЕНКО
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ