В Європі на генетичному рівні виникає спонтанна любов до народу, що повстав на захист своєї свободи.
Оксана Пахльовська, українська письменниця, культуролог, професор Римського університету «Ла Сап'єнца», доктор філологічних наук, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка

«Мистецтво бурозему»

Під такою назвою 10 вересня вперше в Україні виступить бельгійський ансамбль Nadar
8 вересня, 2017 - 13:31

Це один із найбільш популярних колективів у сфері нової музики та мультимедіа. 

Бельгійський ансамбль Nadar дебютує в Києві у рамках «ГОГОЛЬFESTу» (у приміщенні клубу Sentrum). Цей колектив існує з 2006 року, названо його на честь відомого авантюриста Гаспара-Фелікса Турнашона (1820-1910 рр.), відомого під псевдонімом Надар. Надихнувшись його обдарованістю у найрізноманітніших сферах, музиканти зробили мультижанровий підхід основою своєї творчості. Ансамбль Nadar бере постійну участь в усіх найбільших фестивалях сучасної музики, а також є одним з організаторів Літньої академії молодих музикантів у Синт-Ніклаасі.

У Києві буде представлено програму «Мистецтво бурозему» — трансмедійний проект, присвячений життю і творчості радянської андеграундної письменниці грецького походження Лесасерми Похунахіс (1926-1991рр.). Донька університетського професора лівих поглядів, Похунахіс в юному віці вступила до лав Грецького опору й пізніше була змушена тікати до СРСР. Потрапивши під одну з останніх хвиль сталінських репресій, письменниця кілька років провела в таборах, доки під час чергової ротації не загубилася разом із конвоєм у сибірських лісах, якими поневірялася наступні два роки. Найбільша праця її життя — книжка «Бурозем», що являє собою сотні тисяч сторінок епічної і ліричної поезії, містичних одкровень та афоризмів, в яких знайшли відображення всі етапи дивного життєвого і творчого шляху Похунахіс.

Проект «Мистецтво бурозему» вперше було представлено в рамках фестивалю UltimaOslo у вересні 2016 року. Він включає в себе концерт сучасної академічної музики, документальний фільм, а також виставку картин Лесасерми Похунахіс.

Любов МОРОЗОВА. Фото надане організаторами «ГОГОЛЬFESTу»
Рубрика: