Високо піднімаються ті дерева, у яких глибоке коріння.
Фредерік Містраль, провансальський поет і лексикограф, лауреат Нобелівської премії з літератури 1904 року

Немузичні розбирання

В.о. ректора НМАУ Анатолій БРОВІЙ заявляє про спробу рейдерського захоплення
3 серпня, 2018 - 12:43

Нагадаємо, у матеріалі «Чекаючи на маестро» (див. «День» №№ 137-138) ми повідомляли, що у Національній музичній академії України знову новий керівник – виконувач обов’язків ректора. Два місяці тому колективу Академії був представлений новий керманич Максим Олегович Тимошенко (президент Екологічної національної організації «Green Cross», професор Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, заслужений діяч мистецтв України, за освітою - культуролог). На посаді в.о. ректора НМАУ він протримався дуже мало (з 11 червня по 1 серпня), мав амбітні плани, але терміново покинув кабінет, бо, за наказом Міністерства культури України за № 717/0/17-18 від 1 серпня 2018 року, виконувачем обов’язків ректора Національної музичної академії України імені П.І. Чайковського призначено першого проректора, заслуженого юриста України, кандидата юридичних наук, доцента Анатолія Анатолійовича Бровія (за освітою юрист).

Звільнення М. Тимошенка не пройшло гладко, як заявив новопризначений в.о. ректора НМАУ А. Бровій на прес-конференції:

«У Національній музичній академії ім. П.І. Чайковського відбувається спроба рейдерського захоплення та перешкоджання виконанню обов’язків звільненим в.о. ректора НМАУ Максимом Тимошенком». За словами А. Бровія, замість розв’язання спірного, з точки зору колишнього в.о., питання у законний спосіб у суді Максим Тимошенко обрав шлях «вуличних розборок» і другий день поспіль керує «натовпом тітушок» заради власних амбіцій.

Анатолій Бровій підкреслив: «Максим Тимошенко – син славетного ректора Олега Тимошенка. І мене дивує така неповага до Академії, її колективу і пам’яті батька». 

Щодо свого призначення Анатолій Бровій повідомив, що, відповідно до власних посадових обов’язків, він, як проректор НМАУ з 2008 р., перший проректор – з 2016 р., зобов’язаний у разі відсутності керівника академії тимчасово очолити заклад.

Анатолій Бровій також наголосив, що вибори ректора НМАУ ім. П.І. Чайковського призначені міністром культури України на 20 вересня поточного року, а отже, відповідно до чинного законодавства, ректором стане особа, яку обере колектив. 

Конфлікт не вичерпаний, бо в.о. ректора НМАУ ім. П.І. Чайковського, призначений з 1.08.2018 р., Анатолій Бровій не може приступити до виконання своїх прямих обов’язків через перешкоджання колишнього в.о. ректора НМАУ ім. П.І. Чайковського, звільненого 31.07.2018 р. , Максима Тимошенко.

Так 31.07.2018 р. щойно звільнений Максим Тимошенко запросив до кабінету ректора першого проректора НМАУ Анатолія Бровія з вимогою віддати гербову печатку, яка на той час містилася у сейфі в Академії. У відповідь на аргументовану відмову Максим Тимошенко із застосуванням фізичної сили (завдання ударів ногами) спробував печатку відібрати.

Уникаючи конфлікту, Анатолій Бровій вийшов із кабінету ректора, і за ним побігли помічник і охоронець Максима Тимошенка з вимогою віддати печатку. Анатолій Бровій змушений був покинути приміщення Академії через запасний вихід. Про цей інцидент він заявив у поліцію.

1 серпня, прийшовши на робоче місце, Анатолій Бровій зустрів там чотирьох невідомих осіб, які провели в цьому приміщенні ніч, нібито на запрошення колишнього в.о. ректора Максима Тимошенка. Після виклику поліції сторони домовилися, що розв’язуватимуть конфлікт у законний спосіб через звернення до суду.

2 серпня в.о. ректора НМАУ ім. П.І. Чайковського Анатолій Бровій призначив брифінг. Утім, окрім акредитованих представників ЗМІ, на брифінг намагалися прорватися близько 20 агресивно налаштованих осіб, нібито представників громадських організацій. Їм було роз’яснено, що брифінг проводиться за попередньою акредитацію, тому тих, хто не акредитувався, попросили не заважати роботі журналістів. Ця відмова стала приводом для провокацій, образ та непідтверджених звинувачень.

Протистояння двох сторін продовжується…

Тетяна ПОЛІЩУК, «День»
Рубрика: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments