Безлад не створює порядку. Якщо око зодчого — хаос, будівля буде Вавилонською вежею.
Віктор Гюго, французький письменник

Нове ізраїльське кіно

З 11 по 14 лютого — в кінотеатрі «Україна»
11 лютого, 2010 - 00:00
У ЦЕНТРІ СЮЖЕТУ ФІЛЬМУ «МЕДУЗИ» — ІСТОРІЇ, ЩО РОЗПОВІДАЮТЬ ПРО ПОТАЄМНІ ПРИСТРАСТІ РІЗНИХ ЛЮДЕЙ / КАДР ІЗ САЙТУ KINOPOISK.RU

Якщо можна говорити про вік кінематографа, то ізраїльське кіно, порівняно з європейським та американським, досить молоде. Це не завадило йому за останні 15 років посісти високі й повноправні позиції у сонмі лідируючих кінематографічних держав.

Посольство Ізраїлю в Україні постійно проводить в нашій країні тижні кіно, знайомлячи українського глядача з кращими зразками сучасного національного кіно, що завоювало не лише престижні нагороди найкрупніших фестивалів, але й любов європейських та американських глядачів.

У одному з інтерв’ю нашій газеті посол Ізраїлю в Україні, пані Зіна Калай-Клайтман, говорила про молодість і шляхи розвитку ізраїльського кінематографа:

— Наша країна молода. Рік народження держави Ізраїль — 1948. Народження ж ізраїльського кіно припадає на початок 50-х. У нас рахують по десятиліттях, і кожне з них, кажучи про кінематограф, можна відзначити. Починалося воно доволі примітивно, що є характерною особливістю всіх початків. Але як будь-яке мистецтво, відображало особливості нашого життя і наших реалій. Геополітичне положення нашої країни, на жаль, впродовж усіх десятиліть існування Ізраїлю, пов’язано з перманентним станом війни. І це також не могло не віддзеркалитися в кінематографі. З середини 70-х років минулого століття можна говорити про те, що наш національний кінематограф поступово вписується в контекст світового кінопроцесу. Безумовно, знаходячись під великим впливом європейського кіно. Кінець 90-х ознаменувався, на мій погляд, серйозними успіхами нашого кінематографа на найбільших міжнародних кінофорумах, що зробило його рівним серед рівних у світовій кіноспільноті.

Дні кіно Ізраїлю цього разу пройдуть з 11 по 14 лютого в столичному кінотеатрі «Україна». У програмі — чотири нові стрічки, які вже пройшли з успіхом на різних фестивалях і в прокаті багатьох країн світу. Вони відрізняються різноманітністю образотворчої та жанрової стилістики, але їх об’єднує високий професіоналізм та вміння говорити про загальнолюдські проблеми через призму власного життя. Оповідна форма і авторський підхід говорить про наближеність цього кінематографа швидше до європейського, ніж до американського.

На відкритті Днів буде показано фільм «Вальс з Баширом» режисера Арії Фольмана. Картина отримала 23 нагороди різних кінофорумів, серед яких, — «Сезар-2008» і «Золотий глобус-2009», а також номінація на «Оскар». Це повнометражний анімаційний фільм, наповнений реальністю і фантазією, міцною чоловічою дружбою і болем втрат, які є неминучими, коли ти — на війні.

Фільм Аелет Менахемі «Нудл» втягне глядача в коло проблем молодої жінки, вдови, яка працює стюардесою в авіакомпанії. Її дивна подорож із маленьким китаянцем змусить сміятися і співпереживати, проходячи разом із ними шлях до себе.

«З ким би побігати» — стрічка, знята Одедом Давідофф, за мотивами знаменитого роману Давіда Гроссмана. Фантастичний давній Єрусалим тут — повноправний герой, — саме його вулицями веде сімнадцятирічного Асафа пес, що загубився. Чарівність юності, з її мріями про майбутнє, переплітаються з історією і мудрою величчю давнього міста.

Учасник торішнього МКФ «Молодість», володар «Золотої камери» Канського фестивалю за кращий дебют, фільм «Медузи». Режисери Шира Гефен та Едгер Керет через несхожі історії трьох героїнь розкривають всю палітру життя сучасного Ізраїлю.

Глядача очікує зустріч із хорошим кіно, яке цікаво дивитися, і після якого є про що поміркувати.

Світлана АГРЕСТ-КОРОТКОВА, спеціально для «Дня»
Газета: 
Рубрика: