Воля, визволення - от той конечний прапор, до якого тягнеться все, до якого прагнуть і вояки з мечами, і моралісти з заповітами, і поети з віршами.
Василь Липківський, український релігійний діяч, церковний реформатор, педагог, публіцист, письменник і перекладач, творець і перший митрополит Української Автокефальної Православної Церкви.

Осмислити те, що відбувається, і вижити завдяки любові

Конкурс сценаріїв та сценарних ідей «СВОЄ КІНО-3» оголосив переможців
23 травня, 2019 - 10:13
КАДР ІЗ ФІЛЬМУ «АДАМІВНА», АВТОРИ СЦЕНАРІЮ — ОЛЕКСАНДР БИКОВ, МАРИНА ПОНОМАРЕНКО, ПЕРЕМОЖЦІ КОНКУРСУ СЦЕНАРІЇВ «СВОЄ КІНО-2», РЕЖИСЕР-ПОСТАНОВНИК ОЛЕКСАНДР БИКОВ, У РОЛЯХ: НАТАЛІЯ КУДРЯВЦЕВА, ОЛЕКСІЙ ТРИТЕНКО, ГРИГОРІЙ БОКОВЕНКО, ГЕОРГІЙ ЛЕЩЕНКО

Уже третій рік поспіль асоціація «Сприяння розвитку кінематографа в Україні — дивись українське!» в межах реалізації комплексного проекту «Дивись українське» проводить всеукраїнський конкурс сценаріїв «СВОЄ КІНО». Участь у конкурсі необмежена ні фахом, ні віком, ні місцем проживання.

«Цей конкурс можна назвати народним: історії пишуть українці — як досвідчені кінематографісти, так і автори, для яких створення ідеї майбутнього фільму або повноцінного сценарію є першими спробами в цьому напрямку. Проект «Дивись українське!» — це певний експеримент у вітчизняному кіносередовищі, де поєднані талант українців, професійні знімальні групи, експертне коло галузі. Кінцевий продукт такої кооперації сприяє популяризації українського кіно серед вітчизняних кіноглядачів», — зазначає ініціатор проекту, голова правління асоціації «Сприяння розвитку кінематографа в Україні — дивись українське!» Андрій РІЗОЛЬ.

ЗА КАДРОМ

Проект «Дивись українське» ініційований 2016 року. У листопаді того ж року стартував перший конкурс сценаріїв «СВОЄ КІНО». Уже знято 20 короткометражних фільмів за сценаріями-переможцями конкурсу. Сімнадцять із тих короткометражок переглянуло вже понад півтора мільйона глядачів кінотеатрів. Розширені (режисерські) редакції фільмів хронометражем до 20 хвилин з травня 2018 року запущено у фестивальну дистрибуцію. Відтоді вони держали понад двадцять відзнак і нагород на міжнародних кінофестивалях в Україні й за кордоном. Організаторами проекту є компанія «ВАВИЛОН» та асоціація «Сприяння розвитку кінематографа в Україні — дивись українське!». Генеральний партнер проекту «Райффайзен Банк Аваль». Проект реалізується за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Конкурс сценаріїв зосереджений на пошуку життєствердних історій про українців та Україну, в основі яких — людські цінності та їхнє осмислення. Якщо у рік старту конкурсу основною темою заявлених робіт була російсько-українська війна та події на сході України, а наступного — в центрі уваги номінантів переважали соціальні питання, то цьогоріч організатори відзначають дві головні лінії в поданих на розгляд журі сценаріях — любов і філософія.

Представник Всеукраїнського благодійного фонду Ігоря Янковського, який є офіційним партнером конкурсу сценаріїв «СВОЄ КІНО», акцентував увагу на важливості його соціальної складової. «Він народжує потужну ініціативу. Люди пишуть у сценаріях про те, що хвилює або цікавить. І за цими роботами можна прослідкувати теми, які актуальні в суспільстві», — конкретизував представник фонду Тагір ІМАНГУЛОВ.

Він розповів, як три роки тому пан Різоль прийшов до їхнього фонду з великою презентацією проекту «Дивись українське!». Він був переконливим: малював піраміду Маслоу, пояснював важливість домінанти моральних цінностей, і «ми повірили у проект». Зараз ми бачимо, що все реалізовано саме так, як він (Різоль) нам показав, ми дуже задоволені співпрацею.

У свою чергу, Андрій Різоль розмірковує щодо визначення пріоритетних тем у народних сценаріях цьогоріч так: «Може, в нашому соціумі зараз спрацьовує інстинкт самозахисту, самозбереження через життєствердну силу любові. А філософські історії — це намагання розібратися світоглядно в тих процесах, які відбуваються навколо».

Конкурс сценаріїв «СВОЄ КІНО» — це майданчик для реалізації творчих задумів талановитих українців професіоналами. Наразі триває знімальний процес за результатами «СВОЄ КІНО-2» і розпочався підготовчий період та пошук фінансування екранізації сценаріїв-переможців третього сезону конкурсу.

А ось ознайомитися з фільмами короткого метру проекту «Дивись українське!» є нагода 25—26 травня у кінотеатрі «Київ», де вони демонструватимуться в межах проведення 48-го МКФ «Молодість».

Тетяна КОХАНОВСЬКА
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ