У вогні перетоплюється залізо у сталь, у боротьбі перетворюється народ у націю
Євген Коновалець, український громадсько-політичний діяч

Перемога для "Донбасу"

Драма Сергія Лозниці «Донбас» отримала приз за найкращу режисуру на Каннському фестивалі
18 травня, 2018 - 19:04

За день до вручення нагород конкурсна програма Каннського фестивалю «Особливий погляд» оголосила своїх лауреатів. «Донбас» Сергія Лозниці, який став фільмом відкриття секції, удостоївся призу за найкращу режисуру.

Журі «Особливого погляду», яке очолив Бенісіо дель Торо, присудило головний приз «Особливого погляду» шведській стрічці «Кордон» Алі Аббасі.

Світова прем'єра «Донбасу» відбулася 9 травня. Представляючи свій фільм у Каннах, Сергій Лозниця подякував свій «улюблений кінофестиваль за можливість поділитися цією історією з міжнародною аудиторією».

На прем'єрі також була присутня українська творча група фільму, в тому числі продюсер Денис Іванов, актори Наталя Бузько, Георгій Делієв, Вадим Дубовський, Сергій Сміян і Людмила Смородіна. Сергій Лозниця подякував команді, зазначивши, що від закінченням зйомок до каннської прем'єри минуло лише шість тижнів.

«Донбас» створювався у копродукції Німеччини, України, Нідерландів, Франції та Румунії. Стрічка стала одним із переможців Восьмого конкурсного відбору Державного агентства України з питань кіно. Українським копродюсером виступив Денис Іванов - голова кінокомпанії «Артхаус Трафік». Зйомки проходили цієї зими у Кривому Розі.

Сергій Лозниця є одним з найвідоміших у світі українських режисерів ігрового і документального кіно. Його повнометражний ігровий дебют «Щастя моє» (2010) став першою українською стрічкою часів Незалежності, яка приймала участь в офіційному конкурсі Канського фестивалю. Також в офіційній програмі Канн відбулися прем‘єри інших картин Лозниці, створених за участі України – документального «Майдану» (2014) та ігрової «Лагідної» (2017). Документальну картину «Аустерліц» (2017) було номіновано на премію Європейської кіноакадемії за найкращий документальний фільм.

Драма «Донбас» показує встановлення окупаційного режиму на сході України зсередини, являючи собою улюблений сюжет Лозниці – свого роду подорож у серце пітьми – моторошну, безжально-тверезу й кумедну водночас.

Вихід фільму в український прокат запланований на 2018 рік.

Дмитро ДЕСЯТЕРИК, “День”

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments