Фотографія — це медитація в миті
Ернст Хаас, австрійський і американський фотожурналіст

Полістилічні та різножанрові діалоги

Із 8 до 20 квітня у Києві відбудеться XIV Міжнародний форум «Музика молодих»
7 квітня, 2016 - 09:13
ЗАКРИВАТИМЕ ФОРУМ ВІДОМИЙ КЛАРНЕТИСТ МІККО РААСАККА (ФІНЛЯНДІЯ) / ФОТО З САЙТА TINTEAMUZICALA.ORG

Фестиваль представляє сучасну академічну музику в різних її формах і є платформою для культурного обміну між композиторами, ансамблями та окремими виконавцями не лише України, а й закордонними майстрами. Як відзначають організатори, оригінальність концепції музичної програми цьогорічного форуму полягає в інтерактивній ідеї полікультурного, полістилістичного та поліжанрового діалогу. Пошуки молодих композиторів у цьому напрямку реалізуватимуться у проектах «Етносучасніть», «Бароковий постмодерн», «Танці народів світу», «Поле зору: Схід», Мore prepared clavier та «Електроакустика».

Вокально-інструментальна та камерна музика, так само як і електроакустичні твори та імпровізаційні проекти, звучатимуть як результат спільної роботи авторів та виконавців із України, Білорусі, Польщі, Італії, Іспанії, Португалії, Угорщини, Данії, Фінляндії, Азербайджану, Туреччини, Вірменії та Росії.

«Музика молодих-2016» представить киянам знані українські та європейські музичні колективи й виконавців, зокрема, це іспанський композитор, гітарист, віце-президент Австрійського товариства мікротональності Августін Кастілья-Авіла, фінський дует у складі Мікко Раасакка (кларнет) та Антті Вахтола (фортепіано), Національний ансамбль солістів «Київська Камерата», Український імпровізаційний оркестр, ансамбль сучасної музики Sed Contra Ensemble, ансамбль старовинної музики Luna Ensemble, квартет «Гольфстрім», лауреати міжнародних конкурсів, відомі київські музиканти — скрипалька Катерина Бойчук, флейтисти Сергій Вілка, Олексій Бабарін та Ігор Єрмак, піаністи Віталій Кияниця і Владислава Крускаль та інші.

Відкриється форум у Будинку освіти і культури «Майстер Клас» концертом Українського імпровізаційного оркестру (диригент — Дмитро Радзецький). Цей колектив є масштабним проектом талановитих гітаристів, братів Дмитра та Сергія Радзецьких, які зібрали разом відомих українських музикантів, а також корифеїв українського джазу та авангарду. Мета і головне завдання Українського імпровізаційного оркестру — розширення можливостей композиції, колективного імпровізаційного виконавства, вміння створювати музику у великих колективах шляхом взаємозв’язку музикантів між собою. Також — популяризація цього виду мистецтва і залучення інтересу до сучасної української музики.

Аліса АНТОНЕНКО
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments