Щоб любити — треба знати, а щоб проникнути в таку тонку й неосяжну, величну й багатогранну річ, як мова, треба її любити.
Василь Сухомлинський, український педагог, публіцист, письменник, поет

Політкульбіти і... кохання

10 і 11 травня у майстерні «Сузір’я» відбудеться режисерський дебют літератора Богдана Гнатюка
8 травня, 2018 - 11:12
ФОТО ГАЛИНИ КРИВОРУЧКО

Вистава називається «Кафе «Республіка». В основу постановки лягла однойменна п’єса молодого письменника і драматурга Богдана Гнатюка, який уже має у своєму активі сценічні «прочитання» творів (у театрі «Браво» — «Душа в засніженій фаті» і Полтавському театрі імені М. Гоголя — «Президент вибирає»), але нині це буде його режисерській дебют, і він виступить також як сценограф.

П’єса «Кафе «Республіка» була написана 2015 року. Головну роль Харитона Дальнього — молодого політика, який прагне змінити ситуацію в країні на краще і якому пропонують за великі гроші залишити свою фракцію і стати політичним перебіжчиком, — зіграє Назар Борушок. Він — популярний актор театру і кіно, відомий спортсмен (багаторазовий призер чемпіонатів України з бодібілдингу, кандидат у майстри спорту України і чемпіон Європи зі штанги 2013 року), екс-політик (у 2012—2013 рр. був головою молодіжного крила партії «УДАР» в Івано-Франківській області).

— Я вирішив сам ставити свої твори, бо кожен із режисерів по-своєму бачить сценічну інтерпретацію п’єси, — ділиться Б. Гнатюк. — Коли писав «Кафе «Республіка», то ясно бачив, хто міг би зіграти колоритних персонажів. Запросив до співпраці провідних майстрів Національного театру імені І. Франка: Анатолія Гнатюка, Сергія Калантая і Олексія Паламаренка, а також талановиту молодь — Назара Борушка, Ірину Сопіт і Лідію Семесюк. Можна сказати, що ця вистава відобразила мою внутрішню амбіцію — показати істинну психологію героїв. Фабула реалістична — коли за чималі гроші політики поступаються принципами. Тема п’єси одвічна — зрада і вибір між насолодою та служінням високій ідеї — про це моя вистава.

Тетяна ПОЛІЩУК, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ