...Всі були готові на жертви, знали, що не сьогодні-завтра їх знищать, але їх турбувало передовсім: чи знатиме світ про це, чи світ щось скаже?.. І друга проблема — ще більш духовна: чи буде кому помолитися за всіх, хто загинув?
Олександр Биковець, священник

Прес-показ фільму «Зірка Давида Черкаського»

27 жовтня, 2020 - 11:34

У середу 28-го жовтня 2020 року, напередодні другої річниці з дня смерті видатного режисера-мультиплікатора Давида Черкаського, у столичному Будинку кіно відбудеться допрем’єрний прес-показ повнометражного фільму «Зірка Давида Черкаського» (2019) і прес-конференція, присвячена показу.

Документальний фільм-портрет з елементами анімації розповідає про життєвий та творчий шлях майстра, на роботах якого виросло вже декілька поколінь.

Робота над картиною розпочалася у 2018-му році, ще за життя Давида Яновича. Тоді кінопроект режисера та автора сценарію Сергія Волкова з робочою назвою «Давид – свято довжиною в життя» став одним із переможців Десятого конкурсного відбору Держкіно. Продюсером стрічки є Світлана Степаненко (кіностудія «Кінематографіст»).

Режисер Сергій Волков так характеризує фільм:

- «Ім'я Давид в перекладі означає: «улюблений», «улюбленець». І Черкаського, дійсно, любили всі! І дорослі, і діти. І Давид Янович теж, любив всіх у відповідь. Любив людей,  жінок, галасливі компанії, подорожі, життя. Він приємно дивував нас своєю рідкісною, і такою щирою властивістю радіти всьому. Але, не дивлячись на уявну легкість, з якою йому це вдавалось, його позитивність і оптимізм  були не інфантильними якостями, а ознакою та проявом справжньої мудрості. Черкаський вмів дивитися на Світ очима дитини і завжди дарував навколишнім  людям добро.

Фільм розповідає про автора через його роботи: від першої - до «крайньої», так і незавершеної. Як вони створювалися, як розроблялися герої і сюжетні лінії, і в якій атмосфері все це відбувалося. Для роботи над фільмом були запрошені найближчі друзі і співавтори Давида Черкаського, які пропрацювали з ним багато років: близький друг і незмінний художник Радна Сахалтуєв (їхньому творчому тандему вже понад п'ятдесят років); актори Віктор Андрієнко та Валерій Чигляєв; композитор Володимир Бистряков; автор пісень Аркадій Гарцман; дружина Черкаського та художник-мультиплікатор Наталія Марченкова, а також відомі мультиплікатори Ігор Ковальов та Юрій Норштейн, кінокритик Лариса Малюкова та інші прекрасні люди.

У фільмі було використано безліч матеріалів: фрагменти оригінальних мультфільмів, фотографії, малюнки, ескізи та кінохроніка різних років. Фільм створений в дусі самого Маестро Черкаського, і присвячується його світлій пам'яті».

Захід відбудеться за адресою: Будинок Кіно, Синій зал (вул. Саксаганського 6).

Показ фільму розпочнеться о 16:00, а прес-конференція о 18:00.

Запрошуємо представників ЗМІ прийти, та першими подивитися фільм «Зірка Давида Черкаського», а також поставити свої питання авторам цього проекту та членам знімальної групи.

Рубрика: