Влада спирається на всіх, хто живе в брехні.
Вацлав Гавел, чеський політик та громадський діяч, дисидент, критик комуністичного режиму, драматург та есеїст, дев'ятий та останній президент Чехословаччини та перший президент Чехії

Прокоф’єв VS Моцарт

Скрипалька Віра Жук виступить із симфонічним оркестром під орудою Віталія Протасова
14 серпня, 2018 - 11:08

23 серпня в Колонному залі імені Миколи Лисенка Національній філармонії України філармонічний симфонічний оркестр під орудою Віталія Протасова представить програму «Моцарт — Прокоф’єв». Солістка — українська скрипалька з Австрії Віра Жук.

Попри те, що за життя Сергія Прокоф’єва називали «Моцартом ХХ століття», сам він, як зізнавався, в юності й «багато років потому» Моцарта не любив. «Концерт був на диво нецікавим: грали нудну і довжелезну моцартівську річ», — писав 13-річний Прокоф’єв, будучи студентом Петербурзької консерваторії, батькові у село Сонцівка, що на Донеччині. Проте, починаючи від «Класичної симфонії», композитор адаптує у своїй музиці Моцартові принципи. Паралелі можна побачити як на рівні образності, музичної мови, так і на рівні форми і структурної організації. Зрештою, впливи Моцарта можна зауважити і в більш ранніх творах Прокоф’єва — наприклад, у Першому фортепіанному концерті чи Другій фортепіанній сонаті.

А що таке прокоф’євська ідея «нової простоти», як не намагання задовольнити потреби «всіх» — і еліти, і широких мас? Хіба це не моцартіанство? Моцарт в одному зі своїх листів батькові писав: «...Щоб мати успіх, треба писати так, щоб вони, мелодії, були зрозумілими кожному, щоб їх міг наспівати навіть звичайний кучер...»


ФОТО МИХАЙЛА ЖУКА

У програмі концерту прозвучить Симфонія № 39 мі-бемоль мажор Вольфганга Амадея Моцарта, а також музика до балету «Ромео і Джульєтта» і Концерт № 1 для скрипки з оркестром ре-мажор Прокоф’єва, де солісткою виступить Віра Жук.

Віра Жук народилася в Києві. Почала навчатись музики в сім років. Коли їй було десять, дебютувала на сцені Національної філармонії України. Віра закінчила київську спеціалізовану музичну школу ім. М. Лисенка і Національну музичну академію ім. П. Чайковського, відтак продовжила навчання у Відні, де займалася під орудою легендарного Павла Вернікова. Віра Жук — лауреатка численних міжнародних конкурсів; виступала в концертних залах Бразилії, Аргентини, Чилі, Данії, Польщі, Франції, Німеччини, Іспанії, Австрії та інших країн.

Олеся НАЙДЮК
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments