Ми мусимо навчитися чути себе українцями – не галицькими, не буковинськими українцями, а українцями без офіційних кордонів
Іван Франко, український письменник, поет, перекладач, науковець, громадський і політичний діяч

Сім претендентів

Хто стане ректором Національної музичної академії України — дізнаємося 20 вересня
12 вересня, 2018 - 10:09
ФОТО З САЙТА WIKIMAPIA.ORG

Учора Міністерство культури офіційно повідомило, що до участі в конкурсі на заміщення посади ректора НМАУ допущені сім претендентів. Це Максим Тимошенко (культуролог, в.о. ректор НМАУ з 11 червня 2018 року, відсторонений — з 1 серпня 2018 р.), Володимир Рожок (педагог, хоровий диригент, який працював на посаді ректора два терміни поспіль — з 2004 по 2018 рр.), Михайло Мимрик (саксофоніст, доцент кафедри духових та ударних інструментів ), Юрій Чекан (музикознавець), Олена Берегова (проректор з наукової роботи НМАУ, музикознавець), Євгенія Басалаева (піаністка), Дмитро Гаврилець (альтист, завідувач кафедри струнно-смичкових інструментів).

Хто переможе — дізнаємося 20 вересня (вибори відбудуться прозоро — в фойє Оперної студії Академії). І є надія, що після цього конкурсу немузичні баталії у віші нарешті закінчаться.

Нагадаємо, у матеріалі «Чекаючи на маестро» (див. «День» №№ 137-138) ми повідомляли, що у Національній музичній академії України знову новий керівник — виконувач обов’язків ректора. Два місяці тому колективу Академії був представлений новий керманич — Максим Олегович Тимошенко (президент Екологічної національної організації Green Cross, професор Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв, заслужений діяч мистецтв України, за освітою — культуролог). На посаді в.о. ректора НМАУ він протримався дуже мало (з 11 червня по 1 серпня), мав амбітні плани, але терміново покинув кабінет, бо, за наказом Міністерства культури України за № 717/0/17-18 від 1 серпня 2018 року, виконувачем обов’язків ректора Національної музичної академії України імені П. І. Чайковського призначено першого проректора, заслуженого юриста України, кандидата юридичних наук, доцента Анатолія Анатолійовича Бровія (за освітою — юрист). Зміна влади супроводжувалася конфліктами, блокуванням кабінету, протестами, навіть мітингами біля Міністерства культури, судовим позовом М. Тимошенка, аби його поновили на посаді в.о.ректора...

Державний секретар Мінкульту Ростислав Карандєєв розповів, що Тимошенка звільнили через правопорушення, зокрема статуту Академії, деяких нормативних актів та закону «Про вищу освіту». «Максим Олегович почав дуже сильно застосовувати адміністративний ресурс. Реально просто купувати викладачів, студентів, впливати на розстановку своїх кадрів на ключових посадах, причому не за професійними ознаками, а зовсім за іншими, просто для того, щоб забезпечити собі позитивний результат на виборах»,  — цитує Р. Карандєєва radiosvoboda.org.

Нині Анатолій Бровій забезпечує господарський і навчальний процеси (у перегонах за крісло керманича Академії він не бере участі), а кожен із семи претендентів представить свою програму, яким бачить майбутнє вишу.

Тетяна ПОЛІЩУК, «День»
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments