Наука – це корінь і насіння, і основа всякої користі як батьківщини, так і церкви
Феофан Прокопович, український богослов, письменник, поет, математик, філософ

Скрипковий вернісаж

Від класики до танго — на сцені майстри й початківці
13 лютого, 2013 - 10:46
ВИСТУПАЄ ВІДОМА СКРИПАЛЬКА МИРОСЛАВА КОТОРОВИЧ / ФОТО КОСТЯНТИНА ГРИШИНА / «День»

Днями Національна радіокомпанія України представила концерт «Скрипковий всесвіт», який відбувся у рамках проекту «Мистецькі історії». Нагадаємо, цей творчий проект засновано минулого року спільними зусиллями Національної радіокомпанії та Національної телекомпанії. Це цикл вечорів, присвячених знаменним мистецьким датам та подіям України. Концерти записують до Фонду Українського радіо, їх можна почути у ефірі на Першому Національному та у радіопередачах.

 На сцені концертно-студійного комплексу Національної радіокомпанії зібралася велика скрипкова родина: музиканти різних поколінь, які рідко виступають разом на одній сцені, та початківці. Прозвучали класичні твори, українська народна та ірландська народна музика, п’єси у стилі WorldMusic, джаз. На початку концерту відома скрипалька Мирослава Которович проникливо виконала у супроводі Симфонічного оркестру НРКУ (диригент Володимир Шейко) популярну «Мелодію» Мирослава Скорика. Потім програму продовжив Кирило Стеценко, з яким виступила його 14-річна донька Ксенія. Ці скрипалі разом із оркестрантами презентували «Концерт для двох скрипок оркестром» Баха. Дуже тепло слухачі сприйняли виступ Анатолія Баженова. Скрипаль-віртуоз у супроводі клавесина та оркестру виконав концерт «Літо» Вівальді. Парад зіркових майстрів продовжила солістка ансамблю «Київська камерата» Богдана Півненко (прозвучала «Циганська рапсодія» Сарасате). Треба зазначити, що дуже органічно на вечері виступили «Троїсті музики» з Національного академічного оркестру народних інструментів: В. Гекер (скрипка), В. Овчарчин (сопілка), А. Бойчук (цимбали) та А. Мітін (бубон). Виявляється, скрипка не була для України запозиченим інструментом. Її предок — гудок. У XVIII столітті скрипка стала концертним інструментом. Без «Троїстих музик» не обходилось жодне свято. Сучасні «Троїсті музики» виконали кілька українських народних мелодій і викликали захват у публіки.

Потім естафету Er. J. Orchestra підхопив гурт «Рун» (соліст — скрипаль Микола Іванов), у складі якого дві акустичні гітари, сопілка та контрабас. «Рун» виконав два запальні ірландські народні танці.

Пристрасні танго А. П’яццоли «Лібертанго» та «Мідітанго» у виконанні скрипальки Мирослави Которович, акордеоніста Ігоря Саєнка та симфонічного оркестру немов перенесли публіку до Аргентини.

Окрасою концерту «Скрипковий всесвіт» став конферанс Галини Бабій, яка розповідала про історію створення скрипки, учасників концерту, цікаві факти про твори, які звучали на вечорі.

Ольга ПРИНДЮК
Газета: 
Рубрика: