Все можна виправдати високою метою — та тільки не порожнечу душі
Павло Тичина, український поет, перекладач, публіцист

Спека мистецтву не перешкода!

Із 29 червня до 4 липня у Києві триватиме «Міжнародна літня музична академія»
26 червня, 2019 - 09:54
ВИСТУПАЄ АНСАМБЛЬ ІМ. Б. ЛЯТОШИНСЬКОГО ПІД ОРУДОЮ ІГОРЯ АНДРІЄВСЬКОГО / ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Нагадаємо, Міжнародний благодійний фонд конкурсу Володимира Горовиця започаткував Міжнародний культурно-мистецький проект «Міжнародна літня музична академія», заходи якого проходять у найстарішому музичному навчальному закладі України — Київській муніципальній академії музики ім. Р. М. Глієра.

— Під час підготовки та проведення ІІ Міжнародного конкурсу молодих піаністів пам’яті Володимира Горовиця 1997 року виник задум створення «Школи виконавської майстерності». Члени журі, почесні гості, педагоги, відомі музиканти неодноразово висловлювали думку про те, що талановита молодь у перервах між конкурсами має постійно перебувати в полі зору організаторів, що молодим виконавцям повинна надаватись професійна допомога в подальшому вдосконаленні майстерності. Перша «Школа виконавської майстерності» була проведена 1998 року, — відзначила керівник проекту Ірина ПОЛСТЯНКІНА. — 2000-го «Школа виконавської майстерності» перетворилася на «Міжнародну літню музичну академію». Її організаторами виступають Міністерство культури України, Департамент культури Київської міської державної адміністрації, Міжнародний благодійний фонд конкурсу Володимира Горовиця та Київська муніципальна академія музики ім. Р. М. Глієра.

«Академія» — це система майстер-класів видатних музикантів — майстрів виконавського мистецтва, де слухачі мають змогу грати з оркестром, сольно і виступати у складі камерного ансамблю.

До речі, за дев’ятнадцять років існування «Академії» спільнота славетних педагогів із Австралії, Великобританії, Ізраїлю, Нідерландів, Німеччини, США, Туреччини, України, Франції... поділилася своїм професійним досвідом з більш ніж 650 молодими музикантами із 17 країн світу!

Майстер-класи «Академії» відбуваються на базі Київської муніципальної академії музики імені Р. М. Глієра. Заняття відкриті для слухачів «Академії» та публіки.

Слухачам ми пропонуємо розмаїту концертну практику за програмою Міжнародного фестивалю «Київські літні музичні вечори», які збирають сотні шанувальників класичної музики.

Цьогоріч до участі в «Міжнародній літній музичній академії» було прийнято заявки 28 учасників, серед яких — представники Ізраїлю, Італії, Китаю, Сербії та України.

Для навчання в «Академії» запрошуються всі охочі — без обмежень за віком, громадянством та професійним рівнем! Наші слухачі мають змогу обирати один або декілька майстер-класів і проходять ці творчі уроки під керівництвом відомих викладачів. Так, заняття в розділі «Фортепіано» проводитимуть Юрій Кот, Марія Пухлянко (Україна) та Олексій Гринюк (Великобританія, а в номінації «Скрипка» наставником буде Анатолій Баженов (Україна).

У програмі навчання «Академії» є такі дисципліни, як «Гра з оркестром», «Сольне виконавство» та «Ансамблеве музикування». Слухачі майстер-класів у категорії «Гра з оркестром» матимуть честь виступити з найкращими колективами столиці:

— Національним заслуженим академічним симфонічним оркестром України (художній керівник та головний диригент — Володимир Сіренко; диригент — Юрій Літун);

— Ансамблем класичної музики ім. Б. Лятошинського (головний диригент — Валентина Іконник-Захарченко; диригент — Ігор Андрієвський).

Нині перший концерт наших «академіків» відбудеться разом із музикантами Національного симфонічного оркестру під орудою Ю. Літуна 29 червня в Будинку звукозапису. У програмі лунатимуть твори Ф. Ліста, С. Рахманінова та С. Шостаковича.

У неділю на цьому ж сценічному майданчику будуть представлені музичні шедеври Ф. Ліста, С. Рахманінова та С. Шостаковича. 2 і 4 липня запросимо меломанів на концерти, які відбудуться в Домі «Майстер-клас», а 3 липня — до Національного будинку органної та камерної музики. Виступатимуть музиканти разом з Ансамблем ім. Б. Лятошинського під орудою Ігоря Андрієвського. У програмі виконуватимуться твори Й. С. Баха,  А. Моцарта, Ш. Беріо, Ф. Мендельсона і Ф. Шопена.

До речі, про всі новини «Міжнародної літньої музичної академії»-2019 можна дізнатись на сайті www.horowitzv.org і в соціальних мережах.

Тетяна ПОЛІЩУК, «День»
Газета: 
Рубрика: