Свобода, друже мій, священна, це одна з найбільших цінностей, яку ми повинні врятувати за будь-яку ціну.
Ернесто Сабато, аргентинський письменник, фізик і художник

Світові хіти і нова музика

Із 21 до 25 травня у Національній філармонії України відбудеться фестиваль «Київська весна»
16 травня, 2018 - 10:49
МАЕСТРО МІХЕЇЛ МЕНАБДЕ (ГРУЗІЯ) ПРЕДСТАВИТЬ ПРОГРАМУ «НОВА УКРАЇНСЬКА МУЗИКА» / ФОТО АРСЕНА ФЕДОСЕНКА

Цьогоріч форум відбудеться уже вдесяте. У програмі «Київської весни-2018» п’ять концертів — три симфонічних і два камерних.

Під час відкриття фестивалю виконають знамениті твори Бетховена — Перший концерт для фортепіано з оркестром і Сьому симфонію. Керувати Філармонічним симфонічним оркестром буде Роман Кофман. Соліст — Крістофер Парк, 30-річний німецький музикант корейського походження, який віртуозно поєднує у своїй грі німецьку точність і слов’янську емоційність, — у Франкфуртській школі музики він навчався у професора Льва Наточеного.

22 травня відбудеться особливий вечір: прозвучить музика молодих українських композиторів, представників однієї генерації. Це — Максим Коломієць, Максим Шалигін, Олексій Ретинський, Віталій Кияниця, Денис Бочаров. Їхні імена вже відомі київській публіці, а дехто вже завоював слухача й на Заході. У програмі — три прем’єри: «Дзеркало» для акордеона, фортепіано і струнних Коломійця, «Якір» для фортепіано, струнних і ударних Бочарова та п’єса для фортепіано і струнних Кияниці (перше виконання в Києві).

— Символічно, що ініціатива цього концерту йшла від філармонії, — коментує Міхеїл МЕНАБДЕ, диригент із Грузії, за плечима якого українська диригентська школа: він закінчив київську консерваторію в класі Романа Кофмана, має досвід роботи у столичній Національній філармонії, також йому належить низка проектів нової музики. — Минулого літа адміністрація Колонного залу запропонувала зробити проект сучасної української музики спільно з Київським камерним оркестром. Єдиним обмеженням у виборі композиторів був їхній вік — до 35 років. Я радо погодився на пропозицію і обрав твори п’яти композиторів. Дуже хочу, щоб цей проект набув циклічного характеру у стінах філармонії. Для молодого покоління українських композиторів це стало б потужним стимулом для «натхнення».

У концерті беруть участь відомі солісти: Роман Юсипей (баян), Антоній Баришевський (фортепіано), Євген Ульянов (ударні), Тетяна Жук-Сєдова (орган), Андрій Чоп (альт) та інші.

А 23 травня у філармонії представлять «Засудження Фауста» Гектора Берліоза — драматичну легенду, за означенням автора, за трагедією Гете, написану для великого симфонічного оркестру, хору та солістів. Прем’єру твору 1846 року в паризькій Опера-комік, за свідченням сучасників, сприйняли прохолодно: публіка так до кінця й не зрозуміла — опера це чи ораторія.

У Києві «Фауста» виконають Національний симфонічний оркестр і диригент Володимир Сіренко, Капела «Думка», Великий дитячий хор Національної суспільної телерадіокомпанії України і солісти: Каріна Кондрашевська (сопрано), Олександр Чувпило (тенор), Андрій Маслаков (бас-баритон) та Олександр Харламов (бас).

Концерт Nota Bene — 24 травня — для любителів камерного виконавства. Nota Bene Chambergroup — формація молодих музикантів: Максим Грінченко (скрипка), Андрій Павлов (скрипка), Іван Грицишин (альт), Артем Полуденний (віолончель) і Роман Лопатинський (фортепіано). Артисти виступають у різних складах і співпрацюють з відомими солістами. Цього разу колектив дасть концерт зі скрипалем Андрієм Бєловим та віолончелістом Віктором Рекалом. У програмі — Струнний квартет Шуберта і Концерт для скрипки, фортепіано і струнного квартету Шоссона.

Закриття форуму вирішили поєднати з філармонічним абонементом симфонічної музики, який цього року має назву «Моцарт плюс». Моцарта представлять «у компанії» Рахманінова. Філармонічний симфонічний оркестр і диригент Микола Дядюра виконають Симфонію № 36, відому під назвою «Лінцька симфонія», а в рахманіновських «Дзвонах» на слова Едгара По до них приєднається хор Національної опери України.

Олеся НАЙДЮК
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments