Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

Тетяна Хазановська розповіла про душі акторів

У Києві пройшов XVI Міжнародний театральний фестиваль імені Шолом-Алейхема «Мандрівні зірки»
28 жовтня, 14:28
У МОНОВИСТАВІ «МАНДРІВНІ ЗІРКИ» ТЕТЯНІ ХАЗАНОВСЬКІЙ ГОЛОСОМ, ІНТОНАЦІЄЮ, ПЛАСТИКОЮ ВДАЛОСЯ ПЕРЕДАТИ СВОЇМ ГЛЯДАЧАМ РІЗНІ РИСИ ХАРАКТЕРУ ГЕРОЇВ ДРАМИ

Щоосені наша вишукана публіка завмирає в очікуванні появи режисерських постановок за творами видатних класиків різних країн, але з одним об’єднуючим фактом їхніх біографії — єврейським походженням. Цей фестиваль для деяких акторів надає можливість поділитися своїм талантом в Україні — на землі, де пройшло їхнє дитинство або юність.

Днями Тетяна Хазановська (акторка з Ізраїлю) презентувала в нашій столиці моновиставу «Мандрівні зірки». Сама назва має подвійне значення. Адже герої  —  «маленькі люди», які не побоялися змінити своє життя. Рейза та Лейбл втекли з рідного «маленького як нігтик» міста Голенешті, що в Бесарабії. Рейза виросла в родині бідного кантора, і володіла чудовими вокальними здібностями. А Лейбл — син багатого Бені Рафаловича, який одного дня в своєму сараї приймав заїжджу трупу акторів. Ця зустріч змінила все їхнє життя, оскільки його син вирішив послідувати за мандрівними зірками...

Шалом-Алейхем майстерно використовує тонкий національний гумор, порівняння, прислів’я і навіть анекдоти, але все таки роман — не комедія. В усі часи перед людьми постають питання: кохання, родина, душевні вечори або успіх і багатство, визнання і бурхливі оплески? Головним героям довелося розлучитися… Чудовий голос Рейзи помітила відома співачка й посприяла її  навчанню у Відні, а Лейбл досяг успіху в акторській майстерності. І ось одного дня, багато років потому, після вистави у Нью-Йорку герої зустрілися. Вони так довго чекали цієї зустрічі, готували особливі слова, сподівалися, що почуття кохання у них як і раніше сильне. Однак в житті все не так, як у мріях. Після зустрічі залишилося лише відчуття холодного і далекого минулого. У цій історії немає хепі-енду. Тетяні Хазановській голосом, інтонацією, пластикою вдалося передати своїм глядачам  різні риси характеру героїв драми.

Після виступу нам вдалося познайомитися  з  чудовою акторкою і дізнатися про її власну долю «мандрівної зірки».

— З 5 років я хотіла бути акторкою, — зізнається Тетяна ХАЗАНОВСЬКА. — Пам’ятаю себе зовсім маленькою дівчинкою, коли мама возила мене на море, і  там на пляжі я декламувала «Пісню про віщого Олега» й різні вірші, яких мене навчили. Довкола збиралася здивована публіка. Вірші на пляжі — можна назвати початком моєї акторської кар’єри»…

 Вступити до театрального інституту в Україні Хазановській не удалося. Тетяна склала іспити до технічного вишу, який так і не закінчила. 1991-го родина Хазановських переїжджає до Ізраїлю і після трьох місяців перебування в країні (без знання івриту, але з блиском в очах) Т. Хазановська наважується вступити до театральної школи «Бейт-Цві». Завчивши напам’ять монолог на івриті, дівчина  прочитала його на вступному іспиті, і її прийняли до театральної школи. Закінчивши навчання молода акторка почала виступати в жанрі  моновистави. Нині вона грає на російському та івриті. Брала участь у низці антрепризних проектів, грала в театрі «Ідішпіль» та в інших трупах. 2011 року вистава Т. Хазановської «Яффський натюрморт» стала лауреатом фестивалю Марка Шагала (Ізраїль), а 2012-го її запросили на міжнародний фестиваль сучасної драматургії (Санкт-Петербург). Акторка також знімається в кіно: «Пан Баум» (1997), «Вероніка» (2004), телесеріал «Між рядків» (2009).

Кожен глядач оцінює гру акторів за тим, чи вдається акторові бути справжнім, щирим, гармонійним у тій чи іншій ролі. Виконувати комічні ролі значно легше, адже там цілком відпрацьовані прийоми, грим, реквізит… «У моновиставі глядач є моїм партнером», — зізнається Т. Хазановська. Що стосується вибору репертуару, то це теж переваги вільного художника. Незважаючи на те, що в репертуарі акторки переважають твори французьких класиків, серед яких: Гі де Мопассан, Ромен Гарі, Гюстав Флобер зі своєю «Мадам Боварі», є в репертуарі й вистави за Біблією, за Танахом, про Царицю Естер, наприклад.

Частина вистав з репертуару Тетяни Хазановської поставила Ніна Соломонівна Міхоел, як наприклад «Мандрівні зірки».

Після закінчення вистави в Києві Аркадій Монастирський, організатор Міжнародного театрального фестивалю «Мандрівні зірки», вручив Хазановській диплом лауреата форуму. А Шмуель Поліщук, радник Посольства держави Ізраїль і регіональний директор  «Натіва» в Україні й Молдові подякував акторці за чудову гру: «Втримати публіку не так вже й просто, однак вам це блискуче вдалося»…

Фото з особистого архіву Тетяни Хазановської

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати