Найщасливіша людина та, яка дарує щастя найбільшому числу людей
Дені Дідро, французький філософ та енциклопедист епохи Просвітництва

Три дні в Шотландії

Виставу «Примари» київської майстерні «Сузір’я» представлять на престижному Единбурзькому театральному фестивалі
6 серпня, 2018 - 17:26
ГОЛОВНІ РОЛІ У «ПРИМАРАХ» ВИКОНУЮТЬ: ІРИНА МЕЛЬНИК (ФРУ АЛВІНГ) І ОЛЕКСАНДР БЕГМА (ОСВАЛЬД, ЇЇ СИН ) / ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Нагадаємо, цьогоріч The Edinburgh International Festival відбувається з 3       по 27 серпня. У рамках форуму акторський ансамбль у складі Ірини Мельник, Олександра Бегми,  Гелени Сергутіної та Дмитра Завадського  гратимуть виставу «Примари» за п’єсою Генріка Ібсена, яку поставила режисер Поліна Медведєва на сцені «Сузір’я»  Покази відбудуться 9, 10 та 11 серпня в PASS Theatre в розділі Drama.

Единбурзька версія стане експериментом мінус-прийому     — витончена психологічна структура позбавляється декораційних підпірок, залишаючи місце чистій психофізиці взаємодії.

За сюжетом, розпад буржуазної родини, спадковість, привабливість і одночасно відторгнення материнських територій          — усі ці улюблені сюжети драматургії початку століття по-новому звучать у цій виставі київських митців.

THE FRINGE — це міжнародна платформа для того, щоб представити свою роботу всій театральній індустрії, пресі, міжнародній публіці. Як правило, після театрального серпня в Единбурзі  для учасників фесту наступає дуже інтенсивний вересень: дзвінки, листи, переговори, за підсумками яких трупа вже може сказати, вдало вона виступила чи не дуже. «Виступити в Единбурзі — це на практиці довести, що ти є в індустрії», —  кажуть учасники «Фрінджу».

У Києві вистава «Примари» грається в інтер’єрах особняка Леоніда Родзянко — одного з добре збережених у цьому місті шедеврів art dйco. У  постановці Поліни Медведєвої майже немає декорацій, але матеріал п’єси ідеально вписаний в існуючі інтер’єри театру «Сузір’я»: химерні вигини рослинних орнаментів і розписів стель відрізняють цей будинок від традиційних уявлень про житло в тій же мірі, в якій буржуазна сім’я початку століття в описі Ібсена відрізнялася від християнських канонів чесноти.

Над виставою працювали: режисер, автор інсценізації, художник-постановник і художник з костюмів Поліна Медведєва. Актриса МХТ ім. Чехова, яка була однією з улюблених учениць Олега Єфремова і грала в багатьох його пізніх виставах («Валентин і Валентина», «Три сестри», «Сірано де Бержерак» тощо). Медведєва також працювала з найбільшими сучасними режисерами психологічної школи      — Львом Додіним, Петром Фоменком, Міндаугасом Карбаускісом, Юрієм Бутусовим.

Роль Освальда в «Примарах» грає молодий, талановитий актор Олександр Бегма. У виставі звучить його музика та ембієнтні шуми (премія  «Київська пектораль-2017» у номінації «За найкращу музичну концепцію вистави»).

Щодо  історії  вояжів українських митців на Единбурзький фестиваль, то вони були різними в різні роки: більш чи менш успішними, більш чи менш насиченими. Були  й майже десятиліття без українського театру на единбурзьких підмостках. Проте, нині — це вже новітня історія з абсолютно іншим бекграундом нашої присутності в шотландській столиці. Тож, виставу «Примари» можна вважати першим серйозним і повноцінним показом за останніх майже 10 років, що має впевнені перспективи серед фестивальної публіки. І, звичайно, сподівання на певний резонанс всередині України. Адже такі вояжі — це і є культурна дипломатія, просування позитивного та мирного іміджу  нашої країни.

Ольга СТЕЛЬМАШЕВСЬКА
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments