Мова росте елементарно, разом з душею народу
Іван Франко, видатний український письменник, поет, публіцист

У Львові звучатиме скрипка Страдіварі

Подарунок меломанам підготували організатори Міжнародного фестивалю «Віртуози»
7 червня, 2016 - 11:06
ФОТО З САЙТУ TOURDNEPR.COM

Концерт відбудеться 12 червня у Львівській філармонії з участю скрипаля світової слави Валерія Соколова (Австрія — Україна), скрипальки Марії Ткачик (Україна) та Академічного симфонічного оркестру «INSO-Львів». За диригентським пультом — екс-львів’янин, головний диригент Національного театру опери та балету Республіки Білорусь Віктор Плоскіна. Скрипка, на якій гратиме Валерій Соколов, датована 1703 роком і належить до «золотого періоду» Антоніо Страдіварі.

У програмі — Концерт №3 для скрипки й симфонічного оркестру Євгена Станковича,  що стане львівською прем’єрою твору, написаного композитором 2015-го і присвяченого самому скрипалеві-віртуозу. Твір є художнім відгуком на події сьогодення — Майдан та війну.

Також цього вечора звучатиме Концерт для двох скрипок одного з найвідоміших британських композиторів минулого століття Арнольда Малкольма, присвячений видатному скрипалю Ієгуді Менухіну та його учневі Альберто (Івану) Лисому. І от через 54 роки по прем’єрі твір вперше буде виконано у Львові, і, як зазначають організатори «Віртуозів», на сцені поєднаються «бездоганна емоційна стриманість Валерія Соколова та шарм і витонченість Марії Ткачик». А ще в програмі — балада «Ґражина» для симфонічного оркестру Бориса Лятошинського та Симфонічна поема «Мазепа» Ференца Ліста.

Зараз Валерію Соколову 30 років. Завдяки технічній бездоганності гри, емоційній та художній зрілості у виконанні найскладніших творів скрипкового репертуару він є одним із найпопулярніших молодих скрипалів у світі.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments