Не можуть вести когось за собою ті, що не мають ніяких внутрішніх даних на те, щоб самих себе повести.
В’ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, історіософ, соціолог, публіцист

Українські кінотеатри відмовляються від російських фільмів

9 квітня, 2014 - 18:38
КАДР ІЗ БОЙОВИКА «22 ХВИЛИНИ» / ФОТО З САЙТА KINOPOISK.RU

Дистриб’ютори і кінотеатри відмовилися випускати на українські екрани ряд російських фільмів, угоди про прокат яких були поміщені раніше, повідомляється в прес-релізі компанії «Централ Партнершип».

Зокрема, йдеться про трьох картинах, українські прем’єри яких повинні були відбутися в травні: про драму «Вісімка» Олексія Учителя, бойовику «22 хвилини» Василя Серікова і комедія «Кухня в Парижі» Дмитра Дьяченко. За прокат цих стрічок в Україні відповідає «Інтер-фільм». Генеральний директор цієї компанії Артем Головашкин розіслав партнерам офіційний лист, в якому пояснив, що від випуску цих фільмів на екрани відмовилися «у зв’язку з політичною ситуацією в країні, а також по морально-етичних причинах».

Так,  заснованою на повести Захара Прілепіна «Вісімці» відмовили в прокаті, через те, що персонажами фільму є бійці ОМОНа. Нагадаємо, режисер фільму Олексій Учитель підписав лист діячів культури на підтримку військових дій президента РФ Володимира Путіна в Україні і анексія  Криму (своє відношення до листів протесту проти приєднання Криму до Росії в середині березня виразив і Прілепін). У «22 хвилинах» діють російські моряки і військові, а в «Кухні в Парижі» один з персонажів — президент Росії.

«Протестуючи проти агресії північної сусідки до Криму і ескалацій напруги довкола нашої держави, ми принципово не беремо для показу у себе фільми російського виробництва. Такої ж політики дотримуються інші кінотеатри міста, — розповіла Олена Хвальова, директор львівського кінотеатру «Планета кіно» а коментарі Укрінформу. — В українському прокаті є величезний пакет російських фільмів, проте і у Львові, і в інших містах країни кінотеатри сьогодні віддають перевагу роботам українських кінематографістів і фільмам з інших країн».

Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ