Коли людина не встане з колін, то вона не далеко зможе пройти.
Іван Драч, український поет, перекладач, кіносценарист, драматург, державний і громадський діяч

«Український Єрусалим»

Про Святу Землю на... Тернопільщині
12 червня, 2019 - 10:53
ІЛЮСТРАЦІЯ З САЙТА TERMINOVO.TE.UA

Це архітектурні копії християнських святинь з життя Ісуса Христа. «Український Єрусалим» споруджений на горі поряд з монастирем Студійського Уставу, повідомляє terminovo.te.ua. Підйом до комплексу починається від 75-метрової дзвіниці. А далі слід підніматися вздовж Хресної Дороги. Центральною спорудою комплексу є копія Гробу Господнього. Спочатку задум будівництва полягав у тому, що це мав бути єдиний об’єкт. Та згодом проєкт набув ширшого змісту. Відтак у архітектурний ансамбль «Український Єрусалим» увійшли інші копії найбільших християнських святинь Святої Землі. Будівництво тривало чотири роки. У Зарваницькому духовному центрі відтворені Сходи Покаяння (Святі Сходи), якими Ісус Христос піднімався на суд до преторію Пилата. У ІV столітті з Єрусалиму до Риму їх перевезла цариця Олена. Нині 28 щаблів Страстей Христових веде до капели римських пап у Лютеранському палаці в Римі.

Голгофа — гора, на якій розп’яли Ісуса Христа. Встановлено три дерев’яні хрести. До слова, українські історики на основі досліджень, зокрема й польських, вважають, що фрагмент Животворящого Хреста уже перебував у Галицьких землях у ХІІІ—ХIV столітті. Про це писав Мирослав Волощук з Івано Франківська в своїй науковій статті «Животворящий хрест Господа нашого Ісуса Христа в історії середньовічного Галича (на маргінесі студій Ельжбети Домбровської та Олександра Майорова)».

Посередині комплексу розташована мінімізована купіль Витесда з фігурою сидячого Ангела. Згідно з Євангелієм від Івана, сюди спускався вмиватися ангел. Навколо купелі збиралося багато калік та недужих. І хто перший після ангела вмився водою, той одужував. Ісус Христос тут сотворив одне зі своїх чудес — оздоровив лежачого...

На Вежі Давида в Зарваниці облаштовано оглядовий майданчик, з якого можна оглянути весь «Український Єрусалим». А також краєвиди околиць і духовну велич Маріїнського центру.

Освячення комплексу «Український Єрусалим» відбудеться 27 серпня/ Маріїнський духовний центр вважається однією з найбільших святинь Української греко-католицької Церкви. А також належить до 20 найбільших Маріїнських духовних центрів Європи.

Підготувала Тетяна ПОЛІЩУК, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ