Два крила, якими підноситься людський дух в безкраї простори, — це віра і наука.
Йосип Сліпий, український церковний діяч, предстоятель Української греко-католицької церкви, кардинал римо-католицької церкви

Відкрили парк «Диво-птахи України на Слов’янщині»

16 жовтня, 2013 - 10:51

У невеликому місті-курорті Донецької області, яке відомо своїми солоними озерами, лікувальними грязями та керамікою, відбулося справжнє козацьке гуляння. Мешканці відсвяткували відкриття нового туристичного об’єкту (з «Мистецького Арсеналу» до Слов’янська «прилетіло» 18 «диво-птахів», яких було створено спеціально до Дня Незалежності України представниками різних областей).  Нагадаємо, що під час Параду вишиванок у Києві саме найчисельнішу делегацію зі Слов’янська (понад 700 осіб) визнали кращою, тому, окрім кубка і грошової нагороди, місто отримало усіх «диво-птахів», які брали участь у конкурсі.

Міський голова Неля Штепа розповіла «Дню», що у павільйоні, де розташували «птахів», також навчатимуть робити глиняні вироби, вишивати, в’язати, ліпити з солоного тіста й розписувати писанки: «Дуже хочеться прищепити дітям справжню національну традицію, навчити того, що вміли наші пращури».

Кожна «курочка» (саме так називають мешканці міста 80-кілограмових велетенських розписаних пташок, зроблених зі скловолокна) має особливий зміст. Наприклад, в орнаменті «представниці трипільської культури» із села Підгірці Львівської області закодовано символи сонця, місяця, води та вітру. Івано-франківська пташка втілює образ голуба, тобто Святого Духу. Найпопулярнішою серед дітей Слов’янська стала кіровоградська «курочка», на якій зображено картину у побутовому жанрі: бабуся, що виглядає з вікна, гуси, собака, рудий кіт, хлопчина, який грає на сопілці, а на даху символ Кіровограда — лелеки. Яскравим експонатом є пташка з Вінниці, яка перемогла у номінації «Найкращий «Диво-птах» на Параді вишиванок. У ній головний образ — козак Мамай. Слов’янську курочку ще у Києві назвали «стильною та вишуканою, як дорогоцінну прикрасу» тому, що вона розписана золотими візантійськими орнаментами і прикрашена символами духовності, добробуту й гармонійності. Над кожною з пташок працювали і окремі художники, і колективи, й родини, і діти. Відвідувачі мали змогу подивитися на виступи колективів міста, потанцювати під «Розпрягайте, хлопці, коней» та інші українські хіти. Крім того, охочі взяли участь у майстер-класах із гончарного мистецтва, виготовлення ляльок-мотанок, різьблення по дереву, побачили презентацію керамічних виробів, народних оберегів та рушників, а також скуштували козацький куліш та інші національні страви.

Олександра ЧЕРНОВА, Донецьк — Слов’янськ. Фото Олександра ЄРМОЧЕНКА
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ