Воля, визволення - от той конечний прапор, до якого тягнеться все, до якого прагнуть і вояки з мечами, і моралісти з заповітами, і поети з віршами.
Василь Липківський, український релігійний діяч, церковний реформатор, педагог, публіцист, письменник і перекладач, творець і перший митрополит Української Автокефальної Православної Церкви.

Володарі чотирьох Grammy “The Chemical Brothers” (Брати-хіміки) - в Києві

Володарі чотирьох Grammy “The Chemical Brothers” (Брати-хіміки) - в Києві
11 червня, 2019 - 15:41

Перед очима фанів постане легендарний британський дует “The Chemical Brothers” (це буде першим сольним концертом групи в Україні за останні 12 років), аби сценічно представити новий альбом “No Geography”’ (“Ніякої географії”’; №4 в офіційному британському чарті) з тривимірними ітераціями та небаченими подорожами у digital-психоделію. Команда підтримує новий диск дуже коротким туром, в якому заявлені виключно обрані міста, а завдяки старанням київської концертної агенції “Qievdance” і Київ.

Траса “NoGeographyTour”’ стартувала в Гвадалахарі, Мексика. Далі були: Мехіко, Мексика, Лос-Анджелес і Сан-Франциско (США), Лондон (Велика Британія) та  інш. Фінальне шоу відбудеться 29 листопада на одній із трьох найбільший критих арен Великобританії -  “BirminghamArena”, що знаходиться в рідному місті музикантів і може вмістити 16 тисяч слухачів.

Чуєте, титульний трек “NoGeography”’кличе в дорогу і багато обіцяюче переконує:

- Якщо ти колись надумаєш усе покинути, / Пам’ятай, пам’ятай - ніякої географії. / Я, ти і я, /Він і вона, і вони також./І ти, і я також… /Я візьму тебе із собою, візьму із собою.

***

За тридцять років музичної кар’єри “Брати-хіміки”’ із Манчестера – Ед Сімонс та Том Роулендс змінили уявлення про те, як має виглядати сценічне шоу поп-групи, що вживу виконує електронну музики. Так були до них “Kraftwerk”, Брайєн Іно, Клаус Шульце, “TangerineDream”та інші, але шоу “The Chemical Brothers”- це повне занурення в аудіовізуальне дійство. У програмі “Ніякої географії”’на киян та гостей міста чекають дивовижні візуалізації, супер-хіти, під які на танцполі світ відтягується останні двадцять років, а також нові треки, які поточного літа визначатимуть моду і настрій на всіх вечірках планети.

Розпочавши кар’єру 14-15-річними Ди-джеями у невеликому лондонському клубі  через три роки Ед Сімонс та Том Роулендс зіграли сольник у столичному “Astoria Theatre” на дві тисячі місць. Відтоді вони залишаються вірними своїй ідеї - живе шоу має створювати такий аудіовізуальний простір, який не хочеться залишати. Публічні перформанси “The Chemical Brothers” спродюсовані візуальними художниками Адамом Смітом та Маркусом Лайяллом. Саме ці постановники віртуального шоу вводять аудиторію “Братів-хіміків” у стан трансу чверть століття.

- Подумати тільки! Ми разом двадцять років. Колись починали із 16-міліметрових проекторів, а дійшли до найскладніших інновацій сьогодення, - говорить Адам Сміт.

- Візуальний досвід є важливою складовою електронної музики. Тепер він має бути настільки масштабним, аби люди відчували його серцем, - підтримує Маркус Лайялл.

У різні часи шість альбомів манчестерського дуету очолювали британські чарти, сягаючи багатомільйонних тиражів. Першими з-посеред електронників світу саме “Брати-хіміки”’ отримали у 1998 р. престижну премію “Grammy”, за трек “BlockRockin’ Beats” у категорії “BestRockInstrumentalPerformance”. Тепер у колекції чотири статуетки “Греммі”.

***

Дев’ятий альбом “The ChemicalBrothers” дістав назву “NoGeography” іна Островах з’явився12 квітня під мейджор лейблами “Virgin”/“EMI”. Назву диск отримав від переосмисленого рядка із вірша “Географія” нью-йоркського поета-бітника Майкла Браунстейна ;його авторське декламування британський дует засемплував і вставив у титульний трек.Що це більше: шаманські практики зцілення південно-американських індіанців, орієнтальна філософія мудрість чи містичні традиції садху (мандрівні аскети), рахуючи індуїзм та буддизм?

- Якщо ти колись надумаєш усе покинути…

- Треба йти, а там подивимося, чим усе закінчиться.

Тим часом, у продажах ще…. не виданий альбому“NoGeography”стартував 28 вересня 2018 р., коли з’явивсяракетний сингл “FreeYourself” (“Звільни себе”).Хіт встиг припасти до смакупоціновувачам, бо ж під ньоготорік меломани масово відтягувалисяще на літніх фестивалях, коли група обкатувала новий матеріал. Звертає увагу свіжий трек - “МАН”(абревіатура від “MadАsHell”, або “Пекельно злий”), також тепло сприйнятий фанами

До речі, керівництво “Формула 1”, оголосивши про співпрацю із “Братами-хіміками”’. І справді, у продаж надійшов новий сингл “The ChemicalBrothers” - “We'veGotToTry”, що мав ознаки потужного корпоративного гімну “Великого цирку”, як ще називають кільцеві перегони на швидкість. І живе ревіння моторів стало електронним Звуком Сезону. У приголомшливому відео “Належить постаратися” від модного режисера Нініана Доффа центральну роль у кліпі виконала Girl, приблудна собака, що волею сценариста перетворилася на зірку Формули-1 і мріє стати... астронавтом.

***

Сучасна електронна музика естетики дансфлор нагадує дитячий конструктор підвищеної складності; не випадково, із дитинства ЕдСімонс є палким прихильником… мюзіклів та реактивних літаків. Не дивно, що, записуючи шостий студійний альбом - “WeAreТheNight” (“Ми і є ніч”; 2007), “брати-хіміки”’ із Манчестера підготували 60 тисяч аудіофайлів; щоправда, половина з них в треки не оздобила, а була delite-нута в.. сміттєву корзину. Чи вартувала справа свічок? Так. Наступного року із тим диском “The ChemicalBrothers” отримали премію “Grammy” в номінації “BestDance/ElectronicAlbum”.

Але єдине шоу в Україні, яке відіграють “Брати-хіміками”’, треба бачити.

Як розповіла PR/smm-менеджер концертної агенції “Qievdance” Вікторія ДАРДА:

- Шоу “The ChemicalBrothers”складається з трьох елементів. Перший - це світлове шоу з доброю сотнею автономних приладів: 70 стробоскопів, 24 лазера і 50 спрямованих джерел світла від “MegaPointe”. Другий елемент - гігантський екран заввишки вісім метрів і завширшки 20 метрів. Нарешті, третій - низка фізичних об’єктів та декорацій. Найбільш вражаючий з них - гігантські роботи висотою 13 метрів. Вони виглядають як роботи з наукової фантастики 1950-х - квадратні бляшані коробки, червоні очі, з яких струменіють промені червоних лазерів. Плавно вони рухаються по сцені, випускаючи клуби диму і небезпечно схиляючись своєю громіздкою конструкцією над танцпідлогою, який верещить від насолоди…

Електронний перформанс відбудеться 15 червня . на території Міжнародного виставкового центру.

Фото надані PR-службою концертної агенції “Qievdance” (Київ)

Олександр РУДЯЧЕНКО

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ