Нації, де переважають «нейтральні»... неминуче засуджені на смерть і рабство.
В'ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, історіософ, соціолог, публіцист

Вперше київські меломани почують сарсуелу

5 лютого в Національній філармонії відбудеться Вечір іспанського музичного театру
29 січня, 2016 - 10:39
НА ВЕЧОРІ ІСПАНСЬКОЇ САРСУЕЛИ ВИСТУПИТЬ СОЛІСТКА НАЦІОНАЛЬНОЇ ФІЛАРМОНІЇ ОЛЬГА ЧУБАРЕВА (СОПРАНО) / ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

Українським слухачам  вперше буде представлений унікальний жанр іспанського мистецтва під назвою сарсуела. Це мікс музичних і розмовних номерів. Популярність цього жанру в Іспанії розпочалася в кінці XIX — на початку XX ст. Твори такого роду найчастіше висловлювали патріотичні настрої авторів, оспівували легенди Іспанії, її героїв і традиції. Як розказали «Дню» організатори концерту,  нині в Іспанії деякі прем’єри творів у жанрі сарсуела збирають по кілька тисяч глядачів і концерти відбуваються у величезних залах, а інколи навіть на стадіонах.

У Києві буде представлено декілька інструментальних і вокальних номерів Х.Туріни, Е.Шабріє, арії, дуети та інструментальні номери з іспанських сарсуел М. де Фальї, Р.Чапі, Ф.Барб’єрі, П.Соросабаля, Р.Луни, Ф.Морено-Торроби, Р.Сутульо-Х.Верти, арії, дуети, а  також фрагменти опери «Кармен» Дж. Бізе. Солісти — випускник Консерваторії і школи ім. королеви Софії в Мадриді, учень легендарного Пласідо Домінго, тенор Ізраель Лозано, а також відома українська співачка, солістка Національної філармонії Ольга Чубарева (сопрано), які виступатимуть  під акомпанемент  Симфонічного оркестру Філармонії  ( диригент Рікардо Касеро, Іспанія). 

Вічір відбудеться за підтримки Посольства Королівства Іспанія в Україні.

Аліса АНТОНЕНКО
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ