Все можна виправдати високою метою — та тільки не порожнечу душі.
Павло Тичина, український поет, перекладач, публіцист, політичний і громадський діяч

Вперше у Києві!

У Палаці «Україна» відбувся концерт легендарного Пласідо Домінго, а також дві зустрічі з студентами і викладачами Національної музичної академії
14 лютого, 2019 - 10:58

13 лютого в Києві вперше відбувся концерт одного з кращих і найбільш впливових оперних співаків світу в сучасній історії — Пласідо Домінго. У двогодинній програмі прозвучали знамениті композиції: Джузеппе Верді, Альфредо Каталані, Джакомо Пуччіні, Арріго Бойто, Йоганна Штрауса, Імре Кальмана та інших.

А 14 лютого легендарному оперному співаку Пласідо Домінго до його 17 звань почесного професора і доктора навчальних музичних закладів різних країн світу має додатися ще одне — «Почесний професор Національної музичної академії України імені П.І.Чайковського».

Ректор Академії Максим Тимошенко розповів, що на прохання і велике бажання студентів зустрітися з неперевершеним співаком він звернувся до Пласідо Домінго з листом-запрошенням відвідати провідний вищий навчальний музичний заклад України. Не зважаючи на щільний графік кількаденного перебування в Києві, маестро дав свою згоду. А під час особистої зустрічі ректор та його радник Юрій Луценко запросили Пласідо Домінго відвідати Академію ще напередодні урочистої церемонії.


РЕКТОР НАЦІОНАЛЬНОЇ МУЗИЧНОЇ АКАДЕМІЇ МАКСИМ ТИМОШЕНКО РОЗПОВІВ, ЩО НА ПРОХАННЯ СТУДЕНТІВ ЗУСТРІТИСЯ З НЕПЕРЕВЕРШЕНИМ СПІВАКОМ ЗВЕРНУВСЯ ДО ПЛАСІДО ДОМІНГО З ЛИСТОМ-ЗАПРОШЕННЯМ ВІДВІДАТИ ПРОВІДНИЙ ВИЩИЙ НАВЧАЛЬНИЙ МУЗИЧНИЙ ЗАКЛАД УКРАЇНИ

Надзвичайного та Повноважного гостя Академії творча молодь зустріл аз шаленим захопленням і бурхливими оваціями. Маестро відвідав хоровий клас, де студенти під орудою видатного хормейстера Євгена Савчука готувалися до церемонії його посвячення в почесні професори. На завершення зустрічі стоголосий студентський хор заспівав «Многія Літа»! Вражений і зворушений від почутого, Домінго звернувся до студентів: «Я відчуваю і бачу, що ми з вами єдині. Нам Бог дав дар музики, яка не має кордонів. Музика для нас — це найкраще, що є у світі. І ми з вами допомагаємо людям у всьому світі — незалежно від їх національності — подолати всі життєві негаразди. Люди всіх країн приходять на концерти, в оперу, і ми з вами своїм виконанням допомагаємо їм. Мені приємно, що ви, чудова молодь, служите святому мистецтву музики».


МАЕСТРО ВІДВІДАВ ХОРОВИЙ КЛАС, ДЕ СТУДЕНТИ ПІД ОРУДОЮ ВИДАТНОГО ХОРМЕЙСТЕРА ЄВГЕНА САВЧУКА ГОТУВАЛИСЯ ДО ЦЕРЕМОНІЇ ЙОГО ПОСВЯЧЕННЯ В ПОЧЕСНІ ПРОФЕСОРИ. НА ЗАВЕРШЕННЯ ЗУСТРІЧІ СТОГОЛОСИЙ СТУДЕНТСЬКИЙ ХОР ЗАСПІВАВ «МНОГІЯ ЛІТА!»

А в класі, де викладав видатний український скрипаль Богодар Которович, маестро вперше почув музику Мирослава Скорика. Під час виконання Богданою Півненко та Анною Хмарою знаменитої «Мелодії» Домінго підспівував, вражений, як він зізнався, красою музики та висловив бажання коли-небудь продиригувати цей твір. І з радістю сприйняв дарунок Богдани — диски з її записами скрипкових опусів Мирослава Скорика.

Наступну, вже офіційну зустріч, вся Академія очікує з нетерпінням і хвилюванням, готуючись до неї, як до великого свята та історичної для alma mater події! Адже творча молодь, педагоги Академії ще раз матимуть змогу зустрітися з легендарним музикантом і надзвичайно скромною, сердечною людиною!

ДОВІДКА «Дня»

Пласідо ДОМІНГО  народився 21 січня 1941, Мадрид, Іспанія) — іспанський співак -тенор). Походить із сім’ї співаків іспанської оперети, яка 1950 р. переселилася до Мексики. Навчався у Мехіко і там же 1961-го дебютував в національній опері в ролі Альфреда в опері «Травіата» Дж. Верді.

У 1962—1965 рр. співав в опері Тель-Авіва. У 1966 розпочав міжнародну кар’єру, співаючи у провідних театрах світу — Метрополітен опера в Нью-Йорку, Ла Скала в Мілані та Ковент-Гарден у Лондоні.

Володіє красивим тембром та віртуозною вокальною й акторською майстерністю. Вважається найліпшим тенором на зламі століть!

Із 1970-х іноді виступав також як диригент, його дебют в цьому амплуа пройшов у сезоні 1973/1974 рр. у Нью-Йорку, де він диригував оперою «Травіата».

1990 р. разом з Хосе Каррерасом i Лучано Паваротті виступив у концерті «Трьох тенорів» на відкритті Чемпіонату світу з футболу 1990 в Римі.

Із 1993-го є організатором міжнародного конкурсу вокалістів Operalia, що виявляє і продюсує молодих талантів.

1996 р. обійняв посаду художнього директора Національної опери у Вашингтоні, а з 2000-го — в Опері Лос-Анджелеса.

Записав велику кількість компакт-дисків, а також знімався у музичних фільмах.

2002-го виконав новий гімн мадридського «Реалу» — «Himno del Centenario del Real Madrid» — у супроводі 82 музикантів.

2009 р. Пласідо Домінґо названий першим лауреатом премії імені шведської оперної діви Бірґіт Нільсон. Грошова частина нагороди складає один мільйон доларів (792 тисячі євро), відтак премія Нільсон стала найбільшою в області класичної музики.

31 серпня 2016 р. закритим концертом Пласідо Домінґо відкрився найсучасніший у світі оперний театр — Дубайська опера (ОАЕ).

Нині, незважаючи на солідний вік (78 років), артист продовжує виступати в столицях найбільших країн Європи (Лісабон, Берлін, Відень, Париж) і як оперний співак, і як диригент. На офіційному сайті вокаліста шанувальники можуть ознайомитися з біографією діяча мистецтв і дізнатися розклад його концертів.

Леся ОЛІЙНИК. Фото Бориса КОРПУСЕНКА
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ