Лишень тоді, коли ми покажемо свою силу хоч на частині своєї землі, зверне на нас увагу і Європа
Драгоманов Михайло Петрович — український публіцист, історик, філософ, економіст, літературознавець, громадський діяч.

«Високий текстиль»

В Українському інституті Америки 4 жовтня буде представлений новий проект Анастасії Подерв’янської
3 жовтня, 2018 - 10:24
ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

High Textile («Високий текстиль») поєднує роботи двох серій: «Кантрі-Хорор» та «ПальтоПортрет». Нагадаємо, «Кантрі-Хорор» (2016 рік) створено за мотивами книжки українського етнографа Георгія Булашева «Український народ у своїх легендах, релігійних поглядах та віруваннях», виданої 1909 року. Кожному полотну цієї серії відповідає сюжет однієї з легенд, яку художниця, поєднуючи традиційні народні мотиви з декором нинішньої доби, переповідає глядачеві.

«ПальтоПортрет» (2017 рік) — серія пальто з вишитими вручну портретами з полотен відомих художників, яку розроблено спільно з дизайнеркою Лілією Братусь. Для створення «ПальтоПортрета»  мисткині став у пригоді її досвід роботи театральною художницею, зокрема, створення костюмів для гротескних вистав її батька, художника, автора сатиричних п’єс Леся Подерв’янського.

Як підкреслюють організатори вернісажу у Нью-Йорку, поєднання робіт двох серій в одному виставковому просторі дозволяє глядачеві детально ознайомитися з творчими шуканнями-дослідженнями молодої художниці, а також побачити, як традиційне жіноче ремесло видозмінюється і вписується в контекст сучасного мистецтва.

До речі, читачів «Дня» ми вже знайомили з цим арт-проектом (цьогоріч у кінці травня — на початку червня) майстриня  представляла High Textile у Музеї історії міста Києва. Нагадаємо, художниця протягом останніх чотирьох років експериментує у техніці текстилю. Її вишивки-колажі поєднують у собі український декоративізм та етно-романтизм, а також елементи коміксу. Роботи А.Подерв’янської є спробою візуального переосмислення традиційних іконописних сюжетів, емоційного перетворення та надання нового значення канонічним образам. Такий синтез традиційних технік і канонів із сучасними технологіями і баченням надає роботам Анастасії оригінального звучання.

Проект «Високий текстиль» триватиме у Нью-Йорку до 11 листопада.

Аліса АНТОНЕНКО
Газета: 
Рубрика: