Істина - пробний камінь самої себе та брехні.
Бенедикт Спіноза, нідерландський філософ, науковець, політичний та релігійний мислитель

«У вас є багато того, чого немає у Росії: плюралізм, регіоналізація і молоде покоління»

18 липня російський політолог, доктор історичних наук, провідний науковий співробітник Московського центру Карнегі Лілія Шевцова спеціально приїхала до Києва на запрошення «Дня», щоб поспілкуватися з журналістами та учасниками ХІ Літньої школи
18 липня, 2013 - 19:16

Упродовж першої години вона прочитала фактично дуже цікаву лекцію про стан світового порядку, світову кризу, розповіла, що відбувається в Росії і як вона дивиться на світ, а також якими бачать у Росії відносини з Україною.

На думку Шевцової, після 2008 року західна цивілізація перебуває в кризі, але ми не знаємо, на якій стадії. Вихід Заходу з кризи - через відмову від прагматизму до нормативного виміру, тобто повернення до цінностей, вважає вона. На її думку, дві попередні кризи 1930 й 1970 років показали здатність західного суспільства виходити з честю з кризи. Але зараз, підкреслила Лілія Шевцова, немає лідерів, які можуть дати рецепт виходу західної цивілізації з кризи.

Одна із центральних точок порушення діалогу «Росія — Україна» — незнання одне одного. У цьому контексті головний редактор «Дня» Лариса Івшина згадала про співпрацю з «Российской газетой»: коли коментарі експертів видання ввійшли у рубрику «Яку Росію ми любимо?», російський часопис «відповів взаємністю» і створив аналогічну підбірку про Україну. «Ви зробили дуже важливу річ, низку вагомих кроків: почали зміцнювати державу, почали писати власну історію»,  - наголосила «школярам» Л. Шевцова. На думку російського політолога, каталізатором цих процесів є українська мисляча молодь, яка частково представлена учасниками Літньої школи.

«Кожен народ приватизує історію. Кожен має право на своє трактування. Будь-яка спроба представників держави дивитися на історію з одного боку - невірна», - вважає Лілія Шевцова.

«Лектор» також прокоментувала останні події в Москві, зокрема, справу Олексія Навального, якого, за рішенням Ленінського суду, засудили на 5 років: «Вердикт Навального – попередження суспільству. Це виклик нового режиму – крок вліво, крок вправо – карається».  

«Відмовляючись від відвертої імперії, Росія зберігає стару модель самодержавства. Спочатку ми соромилися цього, але тепер влада почала говорити про це відкрито», − зазначила політолог.

«Ніколи і ніде перехід до свободи, до демократії, до правової держави не відбувається тоді, коли найбільш передова, найдинамічніша, найбільш вільнодумна цивілізація втрачає себе», - зауважила на зустрічі зі студентами Лілія Шевцова.

Як розвиватимуться події в Росії, чи зможе прокинутися російське суспільство, що думають про Україну у найвищих ешелонах влади й ліберальних колах, а також відповіді російського політолога Лілії Шевцової на не менш гострі запитання читайте в наступних номерах «Дня».

Микола СІРУК, «День», Тетяна МАЦКЕВІЧ, Літня школа журналістики «Дня». Фото Миколи ТИМЧЕНКА, «День»
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments