Влада спирається на всіх, хто живе в брехні.
Вацлав Гавел, чеський політик та громадський діяч, дисидент, критик комуністичного режиму, драматург та есеїст, дев'ятий та останній президент Чехословаччини та перший президент Чехії

Стежками Шевченка

Запрошують пройтися кременчани
18 грудня, 2013 - 16:16
ФОТО З САЙТА BLOG.I.UA

До 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка фахівці відділу культури, туризму, національностей і релігій Кременецької райдержадміністрації розробили туристичний маршрут «Стежками Тараса Шевченка по Кременеччині». Туристам розкажуть чимало цікавого про перебування у Волинській Швейцарії українського генія слова і малярства, запропонують тематичні екскурсії музеями райцентру і Почаєва. Зокрема, у Кременці Тарас Шевченко цікавився освітньою діяльністю одного із засновників вищої Волинської гімназії Чацького, котрого згодом шанобливо згадує в повісті «Варнак». У «Художнику» описує польського історика і громадського діяча Лелевеля, який свого часу викладав у гімназії. До речі, 1922 р. у Кременці коштами жителів міста було надруковано «Малий Кобзар». Про це нині свідчить меморіальна дошка по вулиці Словацького, 1. Пам’ятний знак є і на Архієрейському будинку Свято-Успенської Почаївської лаври, де мешкав Шевченко, працюючи за завданням першої Археографічної комісії 1846 р.

Як розповів «Дню» начальник відділу промоції району та аналітично-гуманітарних програм виконавчого апарату Кременецької райради Микола Матвіюк, Шевченко виїхав на територію двох новоприєднаних до складу Російської імперії губерній — Волинської та Подільської, зокрема, отримавши спеціальне завдання змалювати монастир. Тоді він виконав чотири акварельні роботи, зобразивши у різних ракурсах Почаївську святиню. У прилеглих селах Шевченко записав чимало фольклорного матеріалу. Там він мав зустріч з останнім свідком гайдамацьких повстань в Україні — старим Варнаком. У Кременці він почав писати свій твір, поклавши в його основу розповіді очевидця, згадуючи Кременець, Почаїв, річку Ікву. За словами Миколи Матвіюка, є відомості, що в Почаївській Свято-Успенській лаврі Тарас Шевченко зустрівся з відомим польським скрипалем Каролем Ліпінским, який свого часу давав спільні концерти з Ніколо Паганіні.

Лариса ОСАДЧУК, Тернопіль
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments