Найщасливіша людина та, яка дарує щастя найбільшому числу людей
Дені Дідро, французький філософ та енциклопедист епохи Просвітництва

6 липня 1907 року народилася неповторна Фріда Кало

5 липня, 2018 - 20:05

Вона була й залишається найпопулярнішою мексиканською художницею, культовою і надзвичайно цілісною особистістю та символом непереборної сили духу.

Ще у дитинстві одна нога Фріди стала тоншою та коротшою внаслідок хвороби. І це виявилося першим етапом гартування її характеру — вона не припиняла активних занять спортом і завзято вчилася. Але біда знов не оминула незламну дівчину — 1925 року автомобільна катастрофа скалічила Фріду, але не її завзяту душу. Прикута до ліжка, вона взялася за пензель і малювала, не зважаючи на біль та втому. Для цього над її ліжком встановили мольберт та дзеркало. Головною темою її картин стала вона сама: 70 відсотків доробку художниці — це автопортрети. Згодом вона казала: «Я пишу себе, тому що багато часу проводжу на самоті, а також тому, що я є тою темою, яку знаю найкраще». Напевно, саме робота на самоті та схильність до рефлексії наповнили її творчість тією силою та глибоким символізмом, які стали визначальною рисою її творчості. Творчості як боротьби з болем, творчості як способу життя, творчості як маніфесту.

Всупереч усім випробуванням долі Фріда незламно й бурхливо жила, прямувала до поставлених цілей і боролася з болем та власними демонами. Все це відчувається в її картинах, і саме ця її щирість та сила справляють враження на глядача й залишаються в його серці назавжди.

Анна ГАВРИЛЮК, малюнок автора
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments