Обирати собі уряд має право лише той народ, який постійно знаходиться в курсі того, що відбувається.
Томас Джефферсон, видатний політичний діяч, дипломат і філософ епохи Просвітництва, один з авторів Декларації незалежності США, 3-й президент США в 1801-1809 роках

День фьордів

6 вересня, 2018 - 17:33

Друга неділя вересня в Данії присвячена одній із найвидовищніших природних особливостей Скандинавії — фьордам. Фьорди — це звивисті й вузькі затоки, які глибоко врізаються в суходіл, головна їх особливість — це довжина, яка набагато перевищує ширину. Більшість фьордів виникла за рахунок різкої зміни напрямку руху тектонічних плит. Саме тому береги фьордів є живописними скелями, що застигли над водою в прозорому повітрі. Це природне диво викликає захоплення навіть на фотографії, а наживо насолодитися величчю природи приїжджає безліч туристів. Тож науковці природного центру містечка Оденсе, що неподалік однойменного фьорду, вирішили започаткувати спеціальне свято. Адже важливо не лише популяризувати ці унікальні заливи, а й підкреслити важливість збереження ландшафту і біосфери фьордів.

Вперше свято було відзначено 1991 року. Відтоді традиція прижилася, і на сьогодні у святкуванні беруть участь понад півтори сотні організацій, шкіл та об’єднань.

Анна ГАВРИЛЮК, малюнок автора
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments