Щоб любити — треба знати, а щоб проникнути в таку тонку й неосяжну, величну й багатогранну річ, як мова, треба її любити.
Василь Сухомлинський, український педагог, публіцист, письменник, поет

День медсестри

8 травня, 2019 - 12:33

12 травня 1820 року народилася Флоренс Найтінгейл, яка стала засновницею першої в світі служби медсестер. Ще 1849 року, після навчання в інституті діаконес у німецькому місті Кайзерверт, Флоренс вирішила стати сестрою милосердя. Згодом вона очолила маленьку лікарню в Лондоні. Під час Кримської кампанії 1854 року Флоренс працювала у маленьких польових госпіталях, де й організувала службу медсестер. У 1856 році власним коштом встановила в Балаклаві білий мармуровий хрест на честь усіх загиблих у війні. Також вона стала активною реорганізаторкою військової медицинської служби Англії, написала дві книжки про ефективне керування госпіталями та догляд за пацієнтами.

1912 року Міжнародна Федерація Червоного Хреста заснувала нагороду на її честь — медаль «За милосердя та турботу про людей», яка є найпочеснішою відзнакою для усіх сестер милосердя світу. 1974 року, коли медсестри з 141 країни організували Міжнародну раду медичних сестер, одним з перших рішень ради стало святкування Дня медсестри в день народження видатної гуманістки Флоренс Найтінгейл.

Анна ГАВРИЛЮК, малюнок автора
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ