Піднесім свій народ культурно, навчаймо його. Не тільки учитель може навчати, але може його навчати та виховувати і урядовець, вояк, промисловець чи інший.
Августин Волошин, український політичний, культурний і релігійний діяч Закарпаття

День народження Вірджинії Дейр

15 серпня, 2019 - 19:27

18 серпня на острові Роанок, що у Північній Кароліні, відзначають місцеве дивне свято — День народження Вірджинії Дейр. А дивним це свято робить те, що ніхто не знає нічого про Вірджинію Дейр, окрім того що вона народилася у цей день 1857 року і стала першою англійською дитиною, народженою у Новому Світі.

Батьками дівчинки були Елеонора, дочка англійського художника та мореплавця Джона Вайта, та Ананьяс — лондонський каменяр. Вони були одними з тих 121 людей, хто вирушив до Північної Америки, щоб заснувати колонію Роанок.

Цікавим фактом є те, що колонія на острові Роанок заселялася й терпіла занепад неодноразово, аж поки таємниче не зникла. Одного разу навідавшись на острів, земляки колоністів не знайшли жодного мешканця в поселенні, втім, як і їхніх останків... Саме ця загадкова історія додала постаті Вірджинії Дейр містичного флеру та зробила її постать фольклорним персонажем із власним святом.

Анна ГАВРИЛЮК, малюнок автора
Газета: 
Рубрика: