А найбільше покарання - це бути під владою гіршої людини, ніж ти, коли ти сам не погодився керувати.
Платон, давньогрецький філософ, епіграматист, поет, один з основоположників європейської філософії

День прав людини і... тварин

7 грудня, 2017 - 16:50

10 грудня світ відзначає День прав людини, але на цю дату припадає ще один важливий день — День прав тварин. Співпадіння не випадкове, адже організатори цього дня хотіли наголосити, що усі живі істоти мають право на життя та захист від страждання. Міжнародний день прав тварин було засновано 1998 року, проте Декларація прав тварин складена ще 1977 року Міжнародною лігою прав тварин, а 1978 року була офіційно проголошена в Парижі в будівлі ЮНЕСКО.

Декларація складається з 10 статей, в яких йдеться про те, що кожна жива істота має право на повагу, життя без страждань та експлуатації, а також про те, що жорстоке поводження та невиправдана загибель будь-якої тварини є неприпустимим. Окремо зазначається, що люди мають обов’язок не лише оберігати права тварин, а й піклуватися про відновлення видів, які опинилися під загрозою зникнення.

День прав тварин широко відзначають у Великобританії, Німеччині, Данії тощо. Це країни з найефективнішим законодавством з захисту тварин. До речі, у Великобританії перший подібний закон було прийнято ще 1911 року.

І хоч до святкування цього дня щороку приєднується усе більше країн, проблеми прав тварин, на жаль, лишаються актуальними.

Анна ГАВРИЛЮК, малюнок автора
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments