...Незгода у власних лавах є смертельнішою за ворожі мечі, а внутрішні розбіжності відчиняють двері іноземним загарбникам.
Карл Густав Еміль Маннергейм, державний та військовий діяч Фінляндії, президент Фінляндії

День тварин та охорони місць

4 жовтня, 2019 - 10:06
МАЛЮНОК АВТОРА

Із 1931 року 4 жовтня відзначається Всесвітній день тварин. Уже тоді, у першій половині минулого століття, було очевидним, що людству варто звернути увагу на проблеми решти мешканців нашої планети. Втім, за даними Всесвітнього фонду дикої природи (WWF), досі щодня зникають чергові види флори і фауни, за останні 25 років біологічне різноманіття Землі скоротилося на третину. А прогнози не оптимістинчні — ми втратимо ще чверть видів флори та фауни у найближчий час. І до цього приклало руку саме людство. Тому логічним продовженням Дня тварин є Всесвітній день охорони місць проживання, що припадає на 6 жовтня. Цей день покликаний звернути увагу на антропогенний фактор — вплив міст, сільгоспугіддь та іншої діяльності людей, на скорочення та знищення домівок багатьох тварин та рослин.

Ці дві дати на початку жовтня мають стати нагадуванням людству про те, що ми лише частина екосистеми, і нам не варто пиляти гілку на якій сидимо. Адже за кожним зниклим видом або ареалом його існування, тягнеться ланцюжок незворотних змін. І нам їх теж не оминути.

Анна ГАВРИЛЮК
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ