Воля, визволення - от той конечний прапор, до якого тягнеться все, до якого прагнуть і вояки з мечами, і моралісти з заповітами, і поети з віршами.
Василь Липківський, український релігійний діяч, церковний реформатор, педагог, публіцист, письменник і перекладач, творець і перший митрополит Української Автокефальної Православної Церкви.

День захисту дитинчати гренландського тюленя

14 березня, 2019 - 19:06

За ініціативи IFAW (Міжнародного Фонду Захисту Тварин), 15 березня обрано Днем захисту дитинчати гренландського тюленя, відомого у нас як «бельок». Це день просвітництва та активізму задля припинення жорстоких вбивств. Самка гренландського тюленя виношує дитинча протягом довгих 11 місяців. І лише на декілька тижнів вона піднімається на кригу з води, щоб народити та вигодувати дитя. Поки тюленятко годується лише молоком, воно лишається білосніжним та пухнастим. І саме через це десятки тисяч тюленят гинуть від металевих палиць мисливців. Вони стають об’єктом полювання саме через хутро, тож вбивства беззахисних дитинчат стають ще цинічнішими, зважаючи, що їхні смерті є результатом лишень «модних віянь».

Ще не так давно хутро тюленяти можна було легально продати або придбати у більшості країн світу, а комерційне полювання на них було цілком легальним. Власне, з протесту проти комерційних вбивств тюленят у Канаді й почалася історія Дня захисту. Невелика группа активістів, завдяки акціям протесу 15 березня, врешті досягла мети — полювання на тюленят на узбережжі Канади було визнано незаконним. До активістів щороку приєднувалося усе більше людей по всьому світу, що також дало свої плоди — імпорт і продаж хутра туленяти заборонено у США, Мексиці та більшості країн Європи. І навіть носіння виробів із цього хутра вже стало ознакою дурного тону.

Гренландські тюлені не живуть в Україні, але жорстокість не має меж. Тому до акцій протесту та просвітництва може приєднатися кожен, хто вважає моду недостатньою причиною для вбивства безневинної тварини.

Анна ГАВРИЛЮК, малюнок автора
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ