Нащо слова? Ми діло несемо.
Олег Ольжич, український поет, археолог і політичний діяч

«Голливуд над Днепром»

українське село Бучак — як головний герой кінострічки
21 квітня, 2017 - 14:37
ФОТО НАДАНО АВТОРОМ

Вночі з 23 на 24 квітня о 03.20 у програмі «Арґумент-Кіно» на телеканалі «1+1» у розмові з режисером Олегом Чорним ітиметься про його документальний повнометражну картину «Голівуд над Дніпром. Сни з Атлантиди» та інші актуальні фільми.

Головний герой стрічки «Голівуд над Дніпром. Сни з Атлантиди» — українське село Бучак, що на Черкащині. Із 1950-х років в околицях Бучака було знято низку класичних стрічок. Зокрема, це фільми «Українська рапсодія» Сергія Параджанова, «Вечір на Івана Купала» Юрія Іллєнка, «Сон» Володимира Денисенка, «Бумбараш» Миколи Рашеєва, «Іванове дитинство» Андрія Тарковського... Нині в цьому українському Голівуді лишилася тільки нечисленна масовка — місцеві жителі, що колись вони також були залучені до знімального процесу.

Режисер Олег Чорний береться відновити пам’ять про один з головних українських кіномайданчиків і серед жителів Бучака, і серед учасників фільмувань, що розгорталися понад півстоліття тому. І, властиво, тим самим він звертається до теперішнього покоління творців і глядачів. Історичний екскурс, що його пропонує «Голівуд над Дніпром», покликаний не просто задокументувати історію — це також спроба актуалізувати класику українського кінематографа, нагадавши, що часто, попри всю поетичність, вона походить із цілком реальних географічних координат, за якими досі можна орієнтуватися. Зрештою, стрічка витворює культурний центр національної кіноіндустрії в часопросторі Бучака, закріплюючи його цінність сьогодні бодай на символічному рівні.

Також у програмі — розгорнута інформація про кінотеатральні новинки. Зокрема, про футуристичний трилер «Сфера», шпигунський трилер «Таємний аґент», сатиричний фільм жахів «Пастка», а ще про документальну стрічку «Девід Лінч: Життя в мистецтві».

А ще розповідь про «Довгі ночі короткого метру» в рамках фестивалю «Французька весна» та про 4-й Міжнародний фестиваль кіна й урбаністики «86», котрий проводиться в місті Славутич на Київщині.

Насамкінець — телеесеї про американську кінозірку Барбару Страйзенд, італійського кінооператора Паскуаліно де Сантіса, французьку акторку Анук Еме й англійського актора Деніела Дей-Льюїса.

Володимир ВОЙТЕНКО
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments