Ніхто нам не збудує держави, коли ми її самі не збудуємо, і ніхто з нас не зробить нації, коли ми самі нацією не схочемо бути.
В’ячеслав Липинський, український політичний діяч, історик, публіцист

Міжнародний день електронної книжки

18 вересня ще одне важливе свято для книголюбів
14 вересня, 2017 - 16:46

Світ не стоїть на місці і пропонує читачам дедалі більше можливостей. Тепер улюблена книжка може занурити вас у дивовижний світ у будь-який момент — вдома на дивані, в подорожі, ба навіть у магазинній черзі. Звісно, і друкована книжка може супроводжувати вас будь-де, але електронна має переваги — крім компактності й легкості, вона може вміщувати цілу бібліотеку. Тож з eBook ви матимете «під рукою» цілу низку захопливих світів на будь-який смак і настрій.

Нещодавно поспілкувавшись із колегою-ілюстраторкою, я почула таку думку: з розвитком електронних книжок із часом занепадатиме традиційне книговидавництво. Гадаю, так вважає багато хто, але я, навпаки, дивлюся на такі тенденції з оптимізмом. Адже електронна книжка перебирає на себе лише інформативну, так би мовити, утилітарну складову, тож паперові книжки розширюють свій естетичний потенціал, вони стають повноцінним арт-об’єктом, предметом для колекціонування. Потреба читачів у естетиці, як на мене, ніколи не зникне. Тож електронні книжки — це новий прояв свободи друкованих книжок.

Особисто від себе можу відзначити, що електронна книжка в подорожі — надзвичайно зручний спосіб провести час, скажімо, в аеропорту. Оскільки мій багаж зазвичай складається з одного наплічника — економія місця та ваги, — реальна перевага. Втім, електронна книжка не стала для мене заміною книжці класичній, це просто ще одна улюблениця на книжковій полиці.

Анна ГАВРИЛЮК, «День», малюнок автора
Рубрика: 
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Loading...
comments powered by HyperComments