Наша Батьківщина благає допомоги красномовства, бо так багато її преславних подвигів поминається глибокою мовчанкою.
Феофан Прокопович, український богослов, письменник, поет, математик, філософ, перекладач, публіцист, науковець

На Житомирщині виступили на підтримку дротового радіо

7 березня, 2012 - 00:00

У той час, коли Україна визначилася, що поступово її телепростір перейде у цифровий формат, щодо майбутнього радіо триває дискусія. Питання в тому, як зробити перехід від дротового радіо безболісним та таким, що не обмежуватиме можливості населення отримувати аудіоінформацію. Житомирська обласна держтелерадіокомпанія запропонувала власний погляд — рішенням про початок громадської акції «Збережімо дротове радіомовлення!», яке ухвалили на звітно-виборчих зборах первинної журналістської організації.

За даними Житомирської філії ПАТ «Укртелеком», в області кількість основних радіоточок у населення за останні роки зменшилася до 52 тис., в тому числі на селі — до 10,7 тис. Криза дротового радіо спостерігається і в інших регіонах, зокрема на Вінниччині таке радіо відсутнє зовсім. Директор Житомирського обласного радіо Анатолій БОРЕЦЬКИЙ висловлює узагальнену позицію місцевих журналістів: «У середині 2000-х років почали масово відмовлятися від дротового радіо, знімати проводи. Відновити у минулому активний розвиток неможливо, але, не маючи альтернативи, треба зберегти хоча б те, що є». До того ж український FM-діапазон перевантажений і не може розширюватися, а в його змістовому наповненні значно більше програм і передач розважального характеру, орієнтованих на молодь. «Наше обласне радіо можна слухати і на дротах, і в FM-діапазоні; радіопередачі, які готуємо, забезпечують інформаційні потреби людей будь-якого віку, статі, національної та релігійної приналежності, — каже Анатолій Борецький. — Держава повинна проводити більш суттєві організаційні, технічні та фінансові заходи на підтримку та розбудову діючої дротової радіомережі». Крім того, на думку житомирських працівників радіо, розумна влада може дозволити собі забезпечити доступом до радіо певні категорії громадян (приймач, підключення і робота радіо протягом року обходяться в суму, трохи більшу за 100 гривень).

Акцію «Збережімо дротове радіомовлення!» підтримала Рада жінок Житомирщини, обласна влада, керівники районів і сіл. Вона триватиме до кінця вересня, коли 75-річчя святкуватиме Житомирська область і обласне дротове радіо.

Юлія Гуз, Житомир
Газета: 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ